РФ заблокувала вхід 28 кораблям в порт Південний

Росія не пропускає 28 кораблів до порту Південний в Одеській області, що є порушенням зобов’язань російської сторони в рамках Чорноморської зернової ініціативи. Про це повідомила посол США в Україні Бріджит Брінк у Twitter.

«Після неодноразових погроз вийти з Чорноморської зернової ініціативи тепер Росія відмовляється дозволити жодному з 28 кораблів вхід до порту Південний, одного з трьох портів, визначених угодою для експорту продовольства. Це явне порушення її зобов’язань», — написала вона.

Брінк підкреслила, що Росія повинна припинити перешкоджати діяльності цієї життєво необхідної ініціативи.

Нагадаємо, зернову угоду було укладено в Стамбулі 22 липня 2022 року за участю ООН, Туреччини, України та Росії. Було підписано два документи — про створення коридору для вивезення зерна з трьох українських портів (Чорноморськ, Одеса і Південний) і зняття бар’єрів на експорт російського продовольства і добрив.

17 травня Україна, Туреччина, ООН та Росія домовилися про продовження зернової угоди ще на два місяці — до 18 липня.  Як відомо, майбутнє зернової ініціативи було під питанням через позицію Росії, яка висувала цілий список вимог.


Подпишитесь на новости

 

Video >>

Появилось видео с места падения сгоревшего воздушного шара в Техасе

31.07.2016 - 01:45
Необычная трагедия, унесшая жизни 16 людей произошла в США. Возле города Локхарт южнее столицы штата Техас Остина в субботу загорелся воздушный шар. По предварительным данным, шар перед падением задел линии электропередачи. Также появилось видео с места падения… ...

В Ростове прогремел взрыв: видео

06.04.2017
Утром 6 апреля произошел взрыв ...

Мосийчук набил Каплина перед заседанием суда по иску НАБУ к Ляшко: видео

18.07.2017
Каникулярный отдых Верховной Рады некоторые ...