РФ вперше вдарила по Києву ракетою Циркон

Фашистська Росія під час масованої атаки вранці 7 лютого вперше вдарила по Києву новою крилатою ракетою 3М22 Циркон. Про це повідомляють соцмережі і публікують фото, як стверджується, уламку з відповідним маркуванням 3М22.

Експерти військового порталу Defence Express також припускають, що РФ атакувала українську столицю саме цією ракетою, але сили ППО її збили.

«Враховуючи те, що ці уламки «прив’язані» до місця падіння ракети у Дніпровському районі й навряд ЛЕП була ціллю Циркону, то її все ж таки підбили», — вважають аналітики.

Окрім цього вони нагадують, що о 07:46 у Повітряних силах офіційно, у межах інформування про загрози, повідомляли про наближення швидкісної ракети на Київ.

Defense Express з посиланням на власні джерела додає, що фрагментація ракети достатньо сильна й це значно ускладнює її ідентифікацію. На це ще накладається обмаль інформації щодо Циркону, яку Росія не демонструвала публічно.

Видання нагадує, що навіть статус цієї ракети у РФ невизначений: хоча вона оголошувалася прийнятою на озброєння, пізніше виявилася, що відповідного наказу не було.

«Як стало відомо, Defense Express, уламки які були знайдені сьогодні відповідають уламкам ще однієї неідентифікованої ракети, яку ворог використав на початку року й відносно якої також було зроблено припущення, що це був Циркон. Тому цілком можливо, що сьогодні ворог використав цю ракету не вперше», — резюмують аналітики.

Удар по Запоріжжю

Варто зазначити, що перше офіційне повідомлення, щодо застосування Циркону по території України було датовано 30 грудня 2023 року. Так, Нацполіція заявляла, що 29 грудня російська армія нанесли 12 ракетних ударів по території Запоріжжя.

«Окупанти били ракетами типу Циркон та Х-101. Одна з них влучила у приватний сектор, зруйнувавши вщент два житлових будинки. Влучання інших прийшлися по об’єктах інфраструктури та відкритих ділянках місцевості. На цей час маємо інформацію щодо дев’яти загиблих цивільних громадян та 13 поранених», — повідомляли тоді правоохоронці.

Що відомо про Циркон

Пропагандисти та влада РФ називають її «гіперзвуковою» крилатою ракетою для ураження як кораблів, так і наземних об’єктів. Щодо технічних характеристик 3M22, то вони постійно змінюються. Спочатку Міноборони РФ називало дальність ракети до 400 км, швидкість польоту до 6 Махів і вагу бойової частини 300 кг. Однак пізніше російський диктатор Володимир Путін заявив про дальність польоту вже в тисячу км при швидкості до 9 Махів.

Циркон була начебто прийнята на озброєння в червні 2022 року з негайним початком серійного виробництва, проте відповідного наказу ніде немає.

Єдиними відомими носіями ракети є фрегат Адмірал Горшков і атомний підводний човен К-560 Северодвінськ. Обидва кораблі входять до складу Північного флоту ВМФ Росії. Тому, хоча ці ракети технічно є, ці судна не можуть вийти на позицію для удару по Україні — Туреччина не пропускає через протоку Босфор військові кораблі.

Тим не менш, це не означає, що Циркон не можна запустити іншим способом. Зокрема, ракету можна запускати, як вважають українські ЗМІ, з адаптованого комплексу Бастіон (називають ще К-300С) або  так званого берегового комплексу Утьос, також відомий як Об’єкт-100 або Сотка.

Тому загроза удару Цирконуменш передбачувана, ніж, наприклад, ще однієї російської гіперзвукової ракети Кінжал, бо літак МіГ-31К, який їх запускає, можна помітити на зльоті, заощаджуючи противнику час на підготовку до потенційної атаки.

Як Росія лякала Захід «Цирконами»

Ще в лютому 2019 року в ефірі державного телеканалу «Росія 1» прозвучали плани Кремля щодо цілей поразки для російських ракет. У разі виникнення небезпеки США нібито саме туди полетять ракети «Циркон», якими так пишається російський президент Путін.

Назвали п’ять об’єктів, які є військовими центрами ухвалення рішень у Сполучених Штатах. Їх у Росії збираються вразити насамперед.

Отже, «Циркони», зважаючи на все, націлені на: Пентагон (Вашингтон); Кемпп-Девід (за 100 кілометрів від Вашингтона); Форт-Рітчі (штат Меріленд); Мак-Клеллан (штат Каліфорнія); Джим-Крік (штат Вашингтон).

Перші три локації знаходяться на східному узбережжі. Це столиця чи її околиці. Ще дві – на західному. У Пентагоні знаходяться вищі органи управління ЗС і начальники штабів, Кемпп-Девід — це урядовий пункт управління, Форт-Рітчі є пунктом управління президента і командним центром Комітету начальників штабів. З Мак-Клеллана відбувається управління стратегічними наступальними силами, а з Джим-Крік — управління ядерними силами.

Рекламував «Циркони» раніше сам Путін. Він заявив, що це гіперзвукова морська ракета зможе вражати цілі на відстані понад 1000 км і рухатися зі швидкістю понад 11 тисяч км/год.

Очевидно, що поширення новини про можливі цілі в США є елементом пропаганди та залякування з боку Кремля. Адже такі плани апріорі не можуть бути озвучені у ЗМІ – це військова таємниця, які в Росії дуже старанно дотримуються. Та й можливості ракети «Циркон» явно перебільшені.

Наприклад, доктор військових наук Костянтин Сівков з Росії не погодився з експертними думками про те, що російські кораблі з гіперзвуковими ракетами «Циркон» за необхідності гарантовано знищать командні пункти збройних сил США.

Сівков назвав це припущення «повною дурістю». Експерт пояснив газеті «Взгляд», що для завдання удару кораблям ВМФ РФ потрібно підійти до берегів США на відстань не менше 500–600 кілометрів, що буде дуже складно з урахуванням розвиненої системи контролю надводної та підводної обстановки з боку американців. «Ці кораблі навіть не зможуть підійти до берегів США на відстань 500-1000 кілометрів», — вважає експерт.

 


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Появилось видео сильного пожара на военном заводе в России

24.03.2017 - 22:19
В России на территории порохового завода в Казани произошел пожар. Один человек погиб. Возгорание возникло в цехе готовой продукции. По данным спасателей, пожарным удалось локализовать возгорание на площади 400 квадратных метров, ...