РФ намагається позбавити українців води, – Шмигаль

Росія намагається позбавити українців доступу до водопостачання. Про це сказав прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час сьогоднішнього засідання уряду.

Фактично фашистська Росія зливає воду з Каховського водосховища. Якщо це не припинити, то виникає загроза з водопостачанням у містах і селах, що беруть воду з Дніпра.

Раніше окупанти багато місяців не дозволяли постійними обстрілами налагодити водопостачання у Миколаїв. Це вдалося зробити лише після визволення Херсону. 

Таку ж тактику терору Кремль впроваджує в багатьох містах на Донбасі, які страждають від відсутності, води, газу, електрики.

«Після часткової руйнації та умисного відкриття росіянами шлюзів Каховської ГЕС ми щодня втрачаємо тисячі кубометрів води. Через що частина населених пунктів, яка отримує воду саме з Дніпра, може залишитися без доступу до питної води», – попередив прем’єр.

Шмигаль зазначив, що у цьому випадку виникає й атомна загроза. Зниження рівня води у сховищі може призвести до неналежного функціонування систем охолодження Запорізької АЕС.

«Тому цивілізований світ не повинен мовчати. Україна закликає всіма доступними засобами тиснути на Росію, щоб вона закрила шлюзи та відновила гідротехнічні споруди на Каховській ГЕС. Або дозволила це зробити українським фахівцям», – резюмував глава уряду.

Раніше цього тижня у мережі з’явилися супутникові знімки Maxar, на яких видно, як вода виливається через шлюзи Каховської ГЕС, повідомляє видання NPR. На зображеннях видно, як у краях водосховища утворилася широка берегова лінія через стрімке падіння рівня води.

Вода витікає з Каховського водосховища ще з початку листопада 2022 року, коли окупанти підірвали дорогу над греблею ГЕС. Але вибух тоді пошкодив лише шосе, а шлюзи залишилися майже неушкодженими. Однак одразу після вибуху виявилося, що російські війська спеціально відкрили додаткові шлюзи.

«Результат був шокуючим. Дані радіолокаційної альтиметрії показують, що поточний рівень водойми, приблизно, на два метри нижчий за його звичайну висоту. З грудня рівень води у водосховищі впав до найнижчого рівня за 30 років супутникових спостережень», — йдеться в статті.

Як зазначає видання, осушення водосховища ставить під загрозу забезпечення питною водою сотень тисяч мешканців, зрошення сільськогосподарських угідь у Херсонській області та безпеку Запорізької АЕС.

Нині рівень води становить 14 метрів, проте якщо він опуститься нижче за 13,2 метра, то система охолодження ЗАЕС опиниться під загрозою.

Наприкінці минулого тижня МАГАТЕ заявило, що йому відомо про потенційний ризик, пов’язаний із падінням рівня води у водосховищі. При цьому «зниження рівня води може стати джерелом занепокоєння, якщо йому дозволять продовжуватися».

В Укргідроенерго вважають, що росіяни навмисно скидають воду із Каховської ГЕС.

У Запорізькій ОВА припускають, що метою осушення водоймища може бути часткове затоплення території на південь від греблі, щоб не дати ЗСУ форсувати Дніпро. Там заявляють, що російські окупанти «відкрили шлюзи станції, побоюючись наступу українських військових».

Експерти, опитані журналістами NPR, також зазначають, що зниження рівня води загрожує сільськогосподарському виробництву на лівобережній частині Херсонщини та загрожує проблемами з питною водою у Бердянську, Мелітополі та Енергодарі.

«Здається дивним, що вони роблять випалену землю на території, яку публічно проголосили своєю. Я не знаю, яка мета цього. Але це дуже тривожно», — сказав Браян Кунс, географ Шведського університету сільськогосподарських наук у коментарі виданню.

Раніше повідомлялося, що у Запорізькій області впав рівень води у Дніпрі. У місцевих ТГ-каналах публікували знімки, що показують, що вода у річці значно відійшла від звичної берегової лінії.


Подпишитесь на новости

 
redtram

Коментарі закриті.

Video >>

Видео с инопланетянами в США попало в прямой эфир и вызвало шквал споров

02.03.2018 - 13:58
В ночном небе над американским Милуоки рассмотрели неопознанные летающие объекты. Видео показали в эфире утреннего шоу телеканала Fox 6. На нем видны странные огоньки. Ведущие и зрители рассмотрели детали и ...

В России разбился пассажирский Ан-148, погиб 71 человек. Видео

11.02.2018
Трагедия в Раменском районе Московской ...