Ракети РФ пролетіли критично близько від АЕС

Сьогодні під час ранкової ракетної атаки було зафіксовано прольоти двох крилатих ракет критично близько від Південноукраїнської АЕС. Про це повідомив Енергоатом.

Повідомляється, що ракети поруч із електростанцією були помічені о 08:25 та 08:27.

«Повітряні об’єкти рухалися руслом Південного Бугу в напрямку міста Первомайськ Миколаївської області і пролетіли небезпечно близько до ядерного об’єкта. Загроза влучити в реактор з можливими наслідками — ядерною катастрофою — знову була високою», — йдеться у повідомленні.

Енергоатом наголошує, що такі дії – черговий акт ядерного тероризму РФ.

«Вкотре звертаємося до МАГАТЕ з вимогою вжити всіх можливих заходів щодо припинення ядерного тероризму РФ, виведення військових формувань Росії з території Запорізької станції та встановлення демілітаризованої зони навколо неї, а також безпольотної — над усіма атомними об’єктами України», — закликали в Енергоатомі.

Нагадаємо, о 0:20 19 вересня минулого року російські окупанти завдали ударів по Південноукраїнській  атомній електростанції. Про це тоді повідомляли, зокрема, президент Володимир Зеленський та «Енергоатом».

Потужний вибух стався за триста метрів від ядерних реакторів. Ударна хвиля пошкодила будівлі ПУАЕС, розбивши понад сто вікон. Відключився один із гідроагрегатів Олександрівської гідроелектростанції, яка входить до комплексу АЕС (забезпечує водою для охолодження реакторів). Також відключилися три високовольтні лінії електропередач. Постраждалих серед персоналу станції не було.

Незрозуміло скільки ракет прилетіло. Джерела говорили про удари (у множині), але описували наслідки одного вибуху. Також не висвітлено роль засобів протиповітряної оборони, які мають бути на АЕС.

«Росія загрожує безпеці всього світу. Ми маємо зупинити її, поки не пізно», — резюмував тоді Володимир Зеленський.

ПУАЕС розташована у місті Південноукраїнськ. Його почали будувати 1975 року. Знаходиться в степовій зоні України, у північній частині Миколаївської області на лівому березі річки Південний Буг за 125 км від обласного центру та на відстані 10 км від залізничної станції Південноукраїнська. Поруч розташовані великі промислові міста: Миколаїв, Одеса, Кропивницький, Кривий Ріг. У 100 км від міста знаходиться аеропорт і морський порт. Відстань до Києва: фізична — близько 284, автошляхами — 370.


Подпишитесь на новости

 
redtram

Коментарі закриті.

Video >>

«Despacito» в исполнении Луиса Фонси и Дэдди Янки – видео-рекордсмен 2017 года

14.12.2017 - 15:19
Океан, волны, пляжи, танцы, солнце, латинская популярная музыка, пальмы, девушки… Любовь и радость сочится из каждого звука и каждого кадра. Одним словом, счастливая жизнь простого народа на Пуэрто-Рико (между прочим, ...