Ракета Фламінго перевершує Tomahawk, – The Independent

Україна нині виробляє крилату ракету FP-5 Фламінго, котра за деякими параметрами перевершує американську Tomahawk. Про це пише The Independent.

Найновішою інновацією є крилата ракета з дальністю польоту 3000 км, максимальною швидкістю 900 км/год та корисним навантаженням у понад тонну, яка вже використовувалася для ударів углиб російської території.

Зазначається, що Фламінго оснащена турбовентиляторним реактивним двигуном радянських часів. Зокрема деякі з них «викопували зі сміттєзвалищ».

Ракета вже застосовувалася для ударів по об’єктах у глибині російської території, зокрема по нафтопереробних заводах.

У виданні наголосили, що Фламінго має вдвічі більшу дальність дії, ніж американський Tomahawk та несе вдвічі більше вибухівки, водночас коштує приблизно стільки ж.

Але головна її перевага в тому, що Україна повністю контролює її використання.

Українська компанія Fire Point, яка розробила Фламінго, також виробляє ударні дрони FP-1 і FP-2, схожі на російські Шахеди. Їхнє виробництво триває всього кілька годин — корпуси друкуються на 3D-принтерах із пластику та карбону, а двигуни виготовляються на базі побутових моторів.

Попри простоту конструкції, дрони оснащені сучасною електронікою, що дозволяє обходити російські системи радіоелектронної боротьби. Кожен FP-дрон коштує близько 50 тисяч доларів, що в рази дешевше за російські аналоги.

Президент Володимир Зеленський раніше заявив, що приблизно 60% озброєнь Україна вже виробляє самостійно. Нині у країні працюють десятки стартапів, котрі розробляють ударні дрони, ракети, системи наведення та засоби протидії ворожим БпЛА.

Нагадаємо, 3-го листопада Зеленський на брифінгу заявив, що до кінця 2025 року очікується масове виробництво крилатих ракет Фламінго.

Перед цим, 27 жовтня, він розповідав, що з виробництвом цих ракет затримка виникла через фінансові труднощі з боку партнерів, але ситуація вирішується. 

«Була технологічна проблема на виробництві Фламінго. Є затримка з фінасуванням від партнерів, яку вирішують», — сказав тоді Зеленський.

Президент наголосив, що країна змогла знайти необхідні внутрішні ресурси для продовження робіт. Як результат, Сили оборони України отримають потрібну кількість ракет, хоча точні цифри не розголошуються.  



Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Новым хитом Интернета стал российский клип о покемонах

27.07.2016 - 19:29
Обычное явление — как только в мире появляется что-то  мегапопулярное, вокруг этого сразу же пытаются заработать (деньги, славу, имя) множество пародистов. Так было с хитом корейца Пси (тысячи перепевов и клипов!), ...

Маск запустил ракету-носитель Falcon Heavy: видео с орбиты Земли

07.02.2018
Новая мощнейшая ракета-носитель Falcon Heavy ...

В Верховной Раде подрались депутаты: видео

23.12.2016
В зале Верховной Рады подралась очередная ...

«Реал» в основное время проиграл «Баварии» 1:2. Видео голов

18.04.2017
В Мадриде завершился очень напряженный ...