Рада не скасувала вступ на заочну й вечірню форми навчання у вишах з 2024-го

Верховна Рада ухвалила закон, який регулює вступ до закладів вищої освіти у 2024 році. Згідно з документом, з 2024 року не буде проводитися набір вступників на вечірню та заочну форми навчання (Дивись «Додано», — з’ясувалося, що все не так). 

Законопроєкт підтримали 285 народних обранців, повідомив нардеп від партії «Голос» Ярослав Железняк. 

У тексті закону йдеться про те, що у 2022-2024 роках зарахування на навчання у виші здійснюється в особливому порядку.

Відтак, починаючи з наступного року у вишах скасовують вечірню та заочну форми навчання для здобуття ступеня вищої освіти бакалавра та магістра.

Зазначається, що конкурсний відбір здійснюватиметься за результатами зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року або вступних випробувань 2022–2024 років. 

Для зарахування абітурієнт повинен буде скласти іспити з української мови, математики, історії України та одного предмету на вибір (фізика, хімія, біологія, іноземна мова, географія, українська література).

Зміни не стосуватимуться студентів, які вже вчаться на вечірній формі чи заочно, про це раніше повідомляв голова Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак.

«Ми пропонуємо більше не проводити набір на заочну та вечірню форми навчання, натомість розвивати дистанційну і дуальну форму здобуття освіти поряд з очною. Всі, хто вже навчаються за цими формами – будуть продовжувати до закінчення навчання», – наголосив Бабак.

Відповідний законопроєкт №10092 зареєстрували у Раді 27 вересня, а 28-го – направили на розгляд Комітету. Ініціаторами законопроєкту стали нардепи Сергій Бабак, Георгій Мазурашу, Олена Лис, Роман Грищук, Ірина Борзова та інші.

Зрозуміло, що причиною є те, що багато чоловіків старшого віку після початку повномасштабного вторгнення стали студентами, аби уникнути мобілізації…

Додано:

Автори закону пропонували з 2024 року скасувати набір вступників на вечірню та заочну форми навчання. 

Однак парламент підтримав законопроєкт з урахуванням рішення комітету, де згадку про скасування відповідних форм навчання прибрали, повідомив «УП. Життя» голова Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак. 

«У наступному році буде і заочна і вечірня форми навчання«, – сказав Бабак. 

Тобто Железняк сам не знав, за що голосував:)


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

В Харькове воры взорвали банкомат и похитили деньги: видео

03.04.2018 - 14:18
Ночью в Харькове преступники добыли деньги из банкомата, взорвав его. Взрыв прогремел около трех ночи в магазине, расположенном на улице Астрономической. Следственно-оперативная группа отработала место преступления, ведутся поиски злоумышленников. Перед ...

Опубликовано видео, как Путин искупался в проруби

19.01.2018
Президент России Путин на Крещение ...

Путин приехал к Лукашенко в туфлях на огромных каблуках: видео

30.11.2017
Журналисты обратили внимание на несколько ...

Захват «Боинга» в России: появилось видео штурма

22.01.2019
Пассажир самолета Аэрофлота потребовал вместо ...