Рада схвалила закон про медичний канабіс

Верховна Рада схвалила легалізацію медичного каннабісу. Відповідний законопроект №7457 було підтримано у першому читанні, повідомив народний депутат Ярослав Желєзняк у Telegram в четвер, 13 липня.

За його словами, документ підтримали 268 депутатів. При цьому законопроєкт має назву «Про регулювання обігу рослин роду коноплі (Cannabis) в медичних, промислових цілях, науковій та науково-технічній діяльності для створення умов щодо розширення доступу пацієнтів до необхідного лікування онкологічних захворювань та посттравматичних стресових розладів, отриманих внаслідок війни».

Як йдеться у пояснювальній записці, передбачається обмежена легалізація каннабісу, його смоли, екстрактів і настоянок, а також тетрагідроканнабінолу (ТГК) – першого та єдиного на сьогодні каннабіноїду, дозволеного для медичного застосування в деяких країнах.

Зараз в Україні відсутнє регулювання у сфері поводження з речовинами, що належать до наркотичних та психотропних, але при цьому необхідних для надання якісних медичних послуг, запобігання стражданням пацієнтів та допомоги в одужанні від складних хвороб.

В Україні це питання особливо актуальне для таких категорій:

  • діти з епілепсією;
  • онкохворі;
  • хворі, які потребують паліативної допомоги (при невиліковних хворобах);
  • ветерани війни з ПТСР.

Чинне законодавство забороняє будь-яку діяльність щодо канабісу, його смоли, екстрактів та настоянок, а також ТГК. У контексті легалізації коноплі йдеться виключно про канабіс із допустимою концентрацією ТГК. Її ступінь ще належить встановити Кабінету міністрів.

Зміни розроблені на основі міжнародних досліджень та напрацювань. Терапевтичний ефект канабідіолу (КБД) підтверджено також висновками профільних міжнародних установ.

Нагадаємо, що законопроект про медичний канабіс зареєстрували у Раді ще у червні 2022 року.А в лютому поточного року комітет ВР рекомендував ухвалити за основу проект закону про легалізацію медичного канабісу.

Голова МОЗ Віктор Ляшко, ще в січні 2021 року, коли був головним санітарним лікарем країни, заявив, що легалізація марихуани важлива для тяжкохворих пацієнтів. 

«Як лікар, переконаний, що потрібно говорити і пояснювати про медичний канабіс. Легалізація канабісу в медичних цілях — це, в першу чергу, про вирішення питання зменшення болю для тяжкохворих. А не політика. Терапевтичне застосування канабісу підтверджено вченими для тяжкохворих пацієнтів, зокрема, онкохворих та паліативних хворих, дітей з епілепсією, пацієнтів з депресією і тривожними станами, військових з посттравматичним синдромом, людей з хворобами Альцгеймера, Паркінсона, розсіяним склерозом та псоріазом», — пояснив Ляшко.

Він додав, що марихуану дозволили використовувати в лікувальних цілях у багатьох країнах, і Україні також варто переглянути це питання. 

«Україні вже також варто переглянути питання дозволу використання канабісу в медичних цілях для осіб, яким потрібно такий вид лікування. Вживання канабісу в медичних цілях дозволено в — Данії, Австрії, Італії, Канаді, Швейцарії, Польщі, Фінляндії, Північної Македонії. Також медична марихуана дозволена в Туреччині, Ізраїлі, Росії, Замбії, Зімбабве, Перу, Таїланді, Вануату та Панамі», — підкреслив Ляшко.

За його словами, легалізувати марихуану потрібно без ажіотажу, так як в пріоритеті — допомога важкохворим людям.

«Як показує практика цих країн, легалізувати медичний канабіс цілком реально без ажіотажу. Але за умови, що в пріоритеті стоять люди, які залежні від болю», — підсумував Ляшко.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Российский боевой робот едва не убил журналиста

17.09.2016 - 13:45
Во время съемок демонстрации российского боевого робота машина едва не убила журналиста. Телевизионщики пытались получить эффектный кадр во время преодоления боевой машиной холма. Но несогласованность желаний тележурналиста, рассказывающего о новинке, ...

Опубликовано видео подмосковного домика Януковича

31.08.2017
С подачи российского певца Иосифа ...