Рада підтримала закон про англійську мову без пунктів про кіно і ТБ

Верховна Рада України підтримала в першому читанні законопроєкт №9432 про застосування англійської мови в Україні. Про це повідомивнародний депутат Олексій Гончаренко.

Повідомляється, що із законопроєкту вилучено норму про показ англомовних фільмів у кінотеатрах мовою оригіналу.

Законопроєкт передбачає офіційне закріплення статусу англійської мови як однієї з мов міжнародного спілкування в України, буде визначено категорії посад, кандидати на які повинні обовʼязково знати англійську.

Норма про показ англомовних фільмів у кінотеатрах мовою оригіналу із субтитруванням українською була вилучена рішенням гуманітарного комітету Ради. Загалом вилучено всі норми, які звузили б сферу застосування української мови на телебаченні і в кінопрокаті.

Зазначається, що далі законопроєкт розглядатимуть у другому читанні, а потім він піде на підпис президентові.

Нагадаємо, 28 червня президент Володимир Зеленський зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт про застосування англійської мови в Україні. У документі зазначалось, що сферу використання англійської розширять у  військовій, медичній, транспортній системах, а також у сфері культури. Українці обурилися цим нововведенням, оскільки законопроєкт передбачав збільшення частки фільмів мовою оригіналу, а замість дубляжу мали бути лише українські субтитри.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

В Румынии Рапид разгромил Венус со счетом 26:1. Видео голов

20.11.2017 - 20:55
Гол пяткой, гол ударом ножницами в падении через себя, два покера одним футболистом и много других чудес, главное из которых итоговый счет, принес футбольный матч в чемпионате Румынии. И не ...

Джамала представила новый клип (видео)

03.02.2016
В годовщину депортации крымских татар ...

Советник президента показал видео ликвидации «ихтамнета»

06.01.2018
Советник президента Юрий Бирюков показал ...