Рада перейменувала понад 320 населених пунктів
Верховна Рада прийняла постанову про перейменування 327 населених пунктів у рамках декомунізації та дерусифікації в Україні. Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк у Telegram в четвер, 19 вересня.
«Нову постанову про зміну назв 327 населених пункті прийнято без обговорення. Але з варіанту, який вчора голосували вилучили 6 населених пунктів» – написав він і додав, що за це проголосував 281 народний обранець.
Згідно з постановою, перейменовуються назви населених пунктів, які містять російські та радянські наративи або русифіковані назви. Мова йде про назви, присвячені російським діячам: Пушкіно, Мічуріна, Максима Горького, Кутузівка, Суворове, Некрасове тощо.
Серед пропозицій перейменування багато назв, пов’язаних з радянськими святами або символікою. Наприклад, це Перше Травня, Першотравенка, Первомайське, Першотравневе, Першотравенськ, Маївка тощо.
Також змінюють назви міст:
- Новомосковськ (Дніпропетровська обл.) – Самар;
- Першотравенськ (Дніпропетровська обл.) — Шахтарське;
- Первомайськ (Луганська обл.) – Сокологірськ;
- Молодогвардійськ (Луганська обл.) – Отаманівка;
- Сєвєродонецьк (Луганська обл.) – Сіверськодонецьк;
- Червоноград (Львівська обл.) – Шептицький;
- Дружба (Сумська обл.) – Хутір-Михайлівський;
- Красноград (Харківська обл.) – Берестин;
- Первомайський (Харківська обл.) – Златопіль;
- Ватутіне (Черкаська обл.) – Багачеве.
У свою чергу нардеп Олексій Гончаренко уточнив, що з постанови прибрали міста Южне, Южноукраїнськ, Павлоград, Синельникове і Первомайськ.
Проблема в тому, що автори законопроєкту не врахували рішення місцевих громад, які пропонували інші назви. Наприклад, Жителі Южноукраїнська підтримали назву Південноукраїнськ, а в Раді спробували проштовхнути Гард…
Нагадаємо, 18 вересня Верховна Рада провалила голосування щодо перейменування 341 населеного пункту. Після цього трибуну парламенту заблокували з вимогою повторно через комітет винести розгляд постанови у сесійну залу.
Подпишитесь на новости