Путіна можуть заарештувати у 123 країнах

Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак заявив, що рішення суду Гааги видати ордер на арешт російського диктатора Володимира Путіна значно обмежує його можливість перебувати в інших країнах світу.

Так, згідно з рішенням суду, тепер Путіна зобов’язані заарештувати у 123 країнах світу, які ратифікували Римський статут або визнають юрисдикцію МКС.

Зазначимо, що до цих країн належать держави Європи, вся Південна Америка, а також частина Африки й Азії. Юрисдикцію суду також визнають країни-партнери Росії – Венесуела, Південно-Африканська Республіка, Центральноафриканська Республіка, Таджикистан.

Нагадаємо, Міжнародний кримінальний суд (МКС) у Гаазі видав міжнародний ордер на арешт президента Росії Володимира Путіна.

Генпрокурор України Андрій Костін у п’ятницю, 17 березня, в ефірі національного телемарафону Єдині новини пояснив процедуру подальших дій після отримання главою Кремля Володимиром Путіним статусу підозрюваного у незаконній депортації та переміщенні українських дітей.

За його словами, тепер планується вжити заходів щодо пошуку та затримання підозрюваного.

«Найперше після отримання ордера судової палати досудового провадження вживаються заходи з пошуку та затримання підозрюваних. Для цього Міжнародний кримінальний суд (МКС) звертається до держав – учасниць Римського статуту з проханням про арешт та передачу особи в МКС», – наголосив очільник Офісу генпрокурора (ОГП).

Очільник МЗС України Дмитро Кулеба привітав рішення Міжнародного кримінального суду про видачу ордера на арешт російського диктатора Володимира Путіна. Про це він повідомив у Twitter.

«Колеса правосуддя обертаються: я вітаю рішення МКС видати ордери на арешт Володимира Путіна та Марії Львової-Бєлової у зв’язку з насильницькою передачею українських дітей», – зазначив міністр.

За його словами, міжнародні злочинці будуть притягнені до відповідальності за викрадення дітей та інші міжнародні злочини.

Реагують на рішення суду і західні лідери.

«Путін, безсумнівно, несе відповідальність за воєнні злочини, а також повинен постати перед судом за злочин агресії. Я вітаю той факт, що Міжнародний кримінальний суд (МКС) погодився видати ордер на арешт Путіна», – написав у Twitter міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський.

Рішення Міжнародного кримінального суду видати ордер на арешт пана Путіна привітав і міністр закордонних справ Латвії Едгарс Рінкявічс.

«Ніякої безкарності для тих, хто порушує міжнародне право», – зазначив він у Twitter.

У рішенні про видачу ордеру на арешт президента Росії прем’єр-міністр Естонії Кая Каллас бачить «ще один крок до судного дня».

«Видаючи перший ордер на арешт #Путіна, #МКС надсилає історичний сигнал: всі звірства проти України є наслідком злочинної політики російських лідерів. Нагадуємо, що ніхто не має імунітету, навіть глави держав. Російський режим буде притягнутий до відповідальності», – написала у Twitter.

Взяв до відома заяву прокурора Міжнародного кримінальну суду про порушення справи проти президента Путіна та Марії Львової-Бєлової і глава МЗС Нідерландів Вопке Гукстра

«Нідерланди підтримують #МКС у його важливому завданні боротьби з безкарністю за воєнні злочини та злочини проти людяності. Ми зробимо все можливе, щоб #ICC міг безпечно та незалежно виконувати це складне завдання», – написав Гукстра у Twitter. 


Подпишитесь на новости

 
redtram

Video >>

Диверсанты взорвали склад боеприпасов в Балаклее: видео

23.03.2017 - 11:50
В Минобороны уверены, что взрывы и пожар на артиллерийских складах под Балаклеей Харьковской области, вызваны диверсией. Не исключается, что на арсенал взрывчатку сбросили с дрона. Начались взрывы сегодня в три ...

Погладь кота

27.10.2015
Погладь кота! Ведь он так ...