Провідний експерт аграрного сектору Алекс Ліссітса розповів у Вінниці, що команда Гройсмана пропонує аграрному сектору

Днями до Вінниці приїздив відомий експерт аграрного сектору Алекс Ліссітса. Він поспілкувався з підприємцями та фермерами. Говорили про розвиток аграрного сектору, застосування ІТ-технологій у цій сфері та про те, що наразі заважає аграріям розвиватися.

Алекс Ліссітса дванадцять років прожив в Німеччині. Після чого повернувся до України і розпочав займатися розвитком агропромислового комплексу. Під час візиту до Вінниці дискутував із представники агро- та харчової промисловості про розвиток аграрного бізнесу, і зокрема застосування у ньому роботів, дронів, управління сільськогосподарською технікою без водіїв.

«Що стосується сільського господарства – очевидно, що  на сьогоднішній день в нас величезна потреба в ІТ-розробках для АПК. Якщо ви подивитися на сучасну техніку, то сучасні розробки то величезна кількість таких розробок уже зроблені в Україні. Якщо взяти конкретно Вінницю, то тут є конкретні компанії, які займаються ІТ-розробками для сільського господарства. Одна із них, якою я сам особисто користуюся – «Панорама Агро». Вони розробили програму для аналізу банку землі і контролю за земельним банком», – розповів Ліссітса.

Також він відзначає, що останні роки село почало активно розвиватися. А можливо це стало завдяки децентралізації. І цей процес потрібно продовжити.

«Все, що було зроблено за останні три роки командою Гройсмана – величезна робота. Була зроблена велика робота у стимулюванні експорту і в децентралізації. Це потрібно продовжити. Тенденції у всьому світі зрозумілі, і вони показують, що молодь хоче проживати у містах. Процес урбанізації зупинити надзвичайно важко. Процес роботизації і автоматизації бізнес-процесів також ніхто не зупинить, бо є так звана технологічна революція 4:0, яка крокує по всьому світу. Аби наша сільська місцевість не «заглохла» – потрібно продовжити процес децентралізації. Важливо, щоб повноваження і бюджет були передані сільським громадам. І саме вони будуть вирішувати, куди ті кошти інвестувати», – зазначив президент асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».

«Українська стратегія Гройсмана» пропонує продовжити підтримувати фермерів

Алекс Ліссітса каже, що в аграрному секторі наразі не вистачає професійно-технічних кадрів. Аграрії інвестують в сучасну техніку і сучасні технології, але, на жаль, бракує людей, які хочуть працювати на селі.

«Треба вкладатися у професійно-технічну освіту. І бізнесу, і державі потрібно до неї повертатися «обличчям».  Потрібно дати можливість працювати у сільському господарстві не в Києві, а на селі. І зробити для цього необхідні умови. А це: проживання,  дитячі садки, проведений інтернет, без якого зараз нікуди, і так далі», – каже експерт.

Алекс Ліссітса каже, що відтоді як повернувся з Німеччини, його не раз звали у політику. Проте вирішив йти до Верховної ради тільки з командою «Українська стратегія Гройсмана». На його думку, саме ця команда має продовжити уже розпочату роботу в різних сферах життя українців.

«Команда «Української стратегії Гройсмана» має продовжити розпочату роботу. В тому числі продовжити підтримку фермерства, і це потрібно розширити. Абсолютно правильно було виділено кошти для підтримки українських виробників машинобудування. Я сам скептично до цього ставився, коли програма була започаткована, але зараз я аплодую і хочу і сказати, що це реально класна програма. Багато виробників сільськогосподарської техніки отримали доступ до кінцевого клієнта, а сільгоспвиробник може без якихось там проблем і корупційних внесків залучати державні кошти для відшкодування закупівлі цієї техніки. Тому це потрібно продовжувати. Очевидно, що потрібно завершувати земельну реформу. Ті напрацювання, які були зроблені Гройсманом три роки тому спільно з Асоціацією фермерів та іншими асоціаціями – їх потрібно дістати з шухляди і винести на розгляд Верховної Ради України. «Українська стратегія Гройсмана» пропонує досить таки великий спектр можливостей для розвитку сільського господарства в Україні», – сказав Алекс Ліссітса.

Довідково:

Алекс Ліссітса – президент асоціації «Український клуб аграрного бізнесу», генеральний директор «Індустріальної молочної компанії». Провідний спеціаліст в галузях стратегічного менеджменту, оперативного управління, аналізу продуктивності та ефективності підприємств у сфері сільського господарства та харчової промисловості. Визнаний «Агроекспертом 2010 року» у номінації «Аграрна політика» за версією профільного журналу Agroexpert, обійшовши президента Української аграрної конфедерації Леоніда Козаченка.

Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) — це об’єднання передових агропромислових компаній України. У 2018 році УКАБ впевнено утримує статус асоціації №1 в АПК України, об’єднуючи понад 100 знакових представників галузі – агрокомпаній та постачальників сільгоспресурсів, націлених на подальший розвиток вітчизняного агробізнесу. Членство в асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» дає компаніям незаперечні переваги: від необхідного набору інформації та знань до підтримки у вирішенні багатьох прикладних питань.

Діяльність УКАБ сприяє ефективному веденню бізнесу в АПК України і охоплює практично всі його процеси, від залучення інвестицій до глобальних завдань підвищення ефективності роботи аграрних компаній і розробки пропозицій з удосконалення аграрної політики.


 
luckyads
Обливки


Загрузка...

Yandex
РедТрэм Обменный

Комментарии закрыты.

Video >>

Полные итоги финального отбора на «Евровидение-2016» – песни победителей (видео)

21.02.2016 - 23:29
Судьи дали первое место The Hardkiss Зрители проголосовали за Джамалу и она победила Сегодня, 21 февраля в Украине состоялся финальный отбор на песенный конкурс «Евровидение», который пройдет в Стокгольме с ...

Шахтер вырвал победу у Зари: видео голов

12.03.2017
После неожиданного поражения “Динамо” в ...

Гигантский 3-D принтер печатает дома целиком (видео)

25.10.2015
Big Delta представляет собой гигантский 3D ...