Протестувальники в Тбілісі висунули ультиматум уряду

У Тбілісі продовжуються протести проти ухвалення закону «Про прозорість іноземного впливу». Про це у середу, 17 квітня, повідомляє Ехо Кавказа.

Протестувальники рушили маршем до будівлі урядової канцелярії. Вони вимагають зустрічі з прем’єром Іраклієм Кобахідзе, відкликання скандального законопроекту та звільнення всіх затриманих.

Грузинські телеграм-канали повідомляють про сутички між протестувальниками та поліцейськими, які охороняють урядову канцелярію.

Відомо, що протести у Грузії почалися після того, як проросійська політична партія «Грузинська мрія» повторно внесла до парламенту законопроєкт про «іноагентів». Це сталося через рік після того, як аналогічна ініціатива призвела до багатотисячних протестів та була відкликана. Під час повторного подання у документі термін «агенти іноземного впливу» замінили на «організації, які просувають інтереси іноземної сили». Більше не змінилося нічого. 

Законопроєкт передбачає створення реєстру «агентів іноземного впливу», якими стануть некомерційні організації та ЗМІ, понад 20% річного доходу яких становить закордонне фінансування. 

Такі організації повинні будуть щорічно подавати фінансову декларацію, а тим, хто спробує ухилитися від реєстрації або не подасть декларацію, загрожуватиме штраф. Щоб виявляти «агентів іноземного впливу» й перевіряти виконання вимог закону, Міністерство юстиції проводитиме моніторинг.

Грузія може мати проблеми під час вступу до Євросоюзу через ухвалення скандального законопроекту про іноагентів. Про заявив верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

По террористам на Донбассе нанесен сокрушительный удар, видео

22.02.2018 - 01:25
Наши военные на передовой ежедневно совершают подвиг, защищая Родину от оккупантов. Порою украинцам дают увидеть отдельные моменты фронтовые волонтеры. Нынче фонд «Вернись живым» рассказал о помощи военным на передовой, благодаря ...

Наглый енот отобрал у мужчины еду: видео

18.03.2018
В то время, как бездомные ...

Фантастический гол Азара в ворота «Арсенала»: видео

04.02.2017
Капитан сборной Бельгии Эден Азар ...