Причина ожиріння може приховуватися у фруктозі – вчені

Вчені вважають, що справжньою причиною виникнення ожиріння може бути фруктоза. 

Про це повідомляє видання Medical Xpress із посиланням на дослідження, опубліковане в науковому журналі Obesity. 

Дослідники з Університету Колорадо припускають, коли фруктоза засвоюється, вона знижує кількість енергії в організмі. Це викликає відчуття голоду. На їхню думку, саме фруктозою можна об’єднати інші теорії про причини ожиріння – вплив жирів, вуглеводів та цукру.

Фруктоза – це вуглевод, який міститься у солодких плодах та меду. Також її вміст високий у цукрі та кукурудзяному сиропі. Крім того, фруктоза може утворюватися в організмі з інших вуглеводів, зокрема глюкози. 

Співавтор дослідження Річард Джонсон вживає термін «гіпотеза виживання фруктози», який об’єднує в собі різні припущення про причину ожиріння, зокрема згубну роль жирів та вуглеводів.

«По суті, ці теорії, які ставлять безліч метаболічних і харчових факторів в центр епідемії ожиріння, є частинами пазла, об’єднаними однією останньою частиною: фруктозою.

Фруктоза – це те, що змушує наш метаболізм переходити в режим низького енергоспоживання і втрачати контроль над апетитом, а жирна їжа стає основним джерелом калорій, які сприяють збільшенню ваги», – пояснює Джонсон.

За словами вченого, унаочненням цієї теорії можуть бути тварини, які впадають у сплячку. Коли рівень енергії падає, вони починають шукати їжу. Наприклад, ведмеді для підготовки до зими їдять фрукти. Саме у фруктах міститься найбільше фруктози, яка здатна пригнічувати активну енергію. Жир тим часом слугує її запасом.

Однак продукти з високим вмістом фруктози блокують заміщення активної енергії з жирових запасів. Вони утримують активну енергію на низькому рівні –  як у ведмедя, який готується до зимової сплячки.

«Ця теорія розглядає ожиріння як низькоенергетичний стан. Визначення фруктози як каналу, який перенаправляє активну заміну енергії на накопичення жиру, показує, що саме фруктоза є причиною енергетичного дисбалансу, який об’єднує теорії», – каже Джонсон.

Ця гіпотеза може стати першим кроком до ефективної профілактики ожиріння. Однак для її підтвердження необхідні подальші дослідження.

До речі Міжнародний союз боротьби з раком (UICC) все інтенсивніше розширює кампанію боротьби з надмірною вагою. Адже щорічно у світі можна було б запобігти від трьох до чотирьох мільйонів нових випадків раку, якби людство змогло подолати проблему надмірної ваги та ожиріння. Особлива увага приділяється цій проблемі серед дітей. Хороші звички прищеплюються змолоду, тому необхідно, щоб діти правильно харчувалися та були фізично активними. Сьогодні на планеті приблизно 22 мільйони дітей віком до 5 років страждають на надмірну вагу, і ця кількість продовжує зростати. Медики вважають, що у дітей, які страждають надмірною вагою з дитинства, у дорослому стані ожиріння набуває максимальних форм з усіма наслідками. Хоча багатьом відомі випадки, коли пухка дитина в підлітковому періоді втрачає зайві кілограми, це все ж таки швидше виняток із правил.

І наостанок на замітку тим, хто худне. Зелений чай корисно пити… таки з цукром. Раніше вважалося, що додавання цукру до зеленого чаю значно знижує корисні властивості напою. Проте під час нових експериментів вчені виявили протилежний ефект. Як виявилося, глюкоза допомагає організму краще засвоювати катехіни, що містяться в чаї, які захищають організм від раку, діабету, і серцево-судинних захворювань. Чай з цукром втричі збільшує інтенсивність всмоктування корисних речовин, що знаходяться в ньому! Крім того, дієтологи рекомендують насичувати зелений чай лимоном або іншими фруктами, що посилює засвоєння кишечником катехінів.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Джамала испугала оголившегося на Евровидении пранкера Седюка: видео

28.05.2017 - 13:23
Джамала впервые прокомментировала выходку Седюка во время ее выступления на финале Евровидения В студии у Кати Осадчей на телеканале «1+1» певица Джамала рассказала о своей свадьбе в крымскотатарских обычаях и венчании ...

Не самый удачливый гимнаст (видео)

22.11.2015
Неудачи в спорте случаются часто. ...