Президент МОК представляє російські інтереси, – Володимир Кличко

Володимир Кличко не втомлюється критикувати Томаса Баха за те, що президент Міжнародного олімпійського комітету, незважаючи на всі протести громадськості, продовжує просувати ідею про повернення на арени російських та білоруських спортсменів.

Колишній чемпіон світу в суперважкій вазі вважає, що незважаючи на всі заяви про добрі наміри, дії Баха далекі від поняття олімпійських цінностей і служать лише російським інтересам.

«Томас Бах весь час говорить про «нейтралітет» МОК. Але річ у тому, що Бах не нейтральний. Він представляє російські інтереси, а не олімпійські цінності. Він не може стояти під білим прапором. Спорт, бізнес та політика дуже пов’язані один з одним» Олімпійські ігри, зокрема, завжди були частиною політики.

Говорячи про кольори, білий нейтральний прапор, у німецькій мові є гарний вислів: «Ви повинні показати свої кольори». Тут немає жодних «якщо» та «або». На жаль, Бах репрезентує не олімпійські цінності, а агресора, підтримує пропаганду. Багато російських спортсменів представляють клуби міноборони РФ. Вони змагалися на зимових Олімпійських іграх і тепер планують змагатися на наступних літніх Іграх. Російська пропаганда користується цим. Ви випускаєте на світову арену агресора, вбивцю та його представників і поплічників.

Я ще не бачив, щоб хтось із нинішніх російських спортсменів публічно виступав проти війни. Виходить, вони її підтримують. І ми вже бачили спортсменів зі знаком Z. Вони підтримують цей режим, цю війну, цю пропаганду», — наводить Кличка Boxing Scene.

Бойкот Олімпіади буде поразкою України, – Беленюк

Не тільки Кличко критикує керівництво МОК. Намагається досягнути справедливого рішення і президент України Зеленський. Крім того, роблять свої заяви наші олімпійські чемпіони.

Україна повинна бойкотувати Олімпійські ігри у Парижі тільки в крайньому разі. Так вважає прославлений український борець, олімпійський чемпіон, а з 2019 року ще й народний депутат Жан Беленюк. Важко не погодитись з мотивацією, яку він наводить.

За словами Беленюка, наша країна має передусім зробити так, щоб МОК відмовився від ідеї повернення росіян на спортивні арени.

«Я сприймаю бойкот як останній жест відчаю у разі, якщо ніхто нас не почує. Я за те, щоб працювати і домогтися того, щоб не нам потрібно було це бойкотувати. Це буде виглядати як політична поразка саме України на цьому фронті. Вийде так, що ми бойкотуємо, а представники Росії та Білорусі змагаються і досягають своїх поставлених цілей, вклинюючи свою пропаганду, використовуючи цей майданчик.

Тому нам потрібно формувати коаліцію солідарних з Україною країн. Ми бачимо, що такі країни існують, і вони на різних рівнях демонструють готовність долучитися до обговорення бойкоту. Але якщо працювати над цим питанням у такому вигляді, щоб МОК зрозумів, що долучаючи представників Росії та Білорусі, він втрачає набагато більше, ніж отримує від цього долучення, то з боку самої цієї організації їм не буде жодного сенсу йти на такий ризик, тому що це буде досить болісний удар для них.

Тож нам треба задіяти всі варіанти, щоб показати, що, ігноруючи позицію України, МОК втрачає набагато більше, ніж йдучи на поступки Росії та Білорусі», – сказав Беленюк в інтерв’ю FanDay.

Російські спортсмени не повинні брати участі в Олімпіаді, адже практично у повному складі підтримують війну кремлівського режиму в Україні. Таку думку 27 січня висловив уславлений український гімнаст Олег Верняєв.

Олімпійський чемпіон розкритикував ініціативу МОК із приводу повернення атлетів із країн-агресорів на міжнародні старти.

«МОК розгляне можливість виступів російських та білоруських спортсменів на Олімпійських іграх у Парижі. Так звані можливі «суворі умови» для них – це виступити під нейтральним прапором. І все.

Який сенс у нейтральному прапорі, якщо всі й так знають, куди, можливо, поїде ця медаль, і спортсмен якої країни зможе її здобути?

Багато російських спортсменів підтримують війну в Україні. І навіть якщо вони не робили публічних гучних заяв, все одно ходили на паради, носили георгіївську стрічку, нашивку Z, приходили на прокремлівські заходи та підтримували диктаторський режим.

Вони не варті участі в Олімпіаді-2024. І це принципова позиція української спортивної спільноти.

P.S. І замість того, щоб готуватися до змагань, наші спортсмени, які зараз тренуються у Києві, сидять у бомбосховищах і думають, чи прилетить шахід або ракета. А в яких умовах тренуються гімнасти у Росії? Чи все у них гаразд? У них війни немає?” — написав Верняєву себе в Інстаграм.


Подпишитесь на новости

 
redtram

Коментарі закриті.

Video >>

Украинские Грады провели успешные стрельбы с парома на Днепре: видео

22.06.2017 - 14:09
Минобороны Украины опубликовало кадры учений, на которых артиллеристы из десантной бригады отрабатывали стрельбу из «Градов» находящихся на паромной переправе. Ранее не только ВСУ, но и подразделения других стран подобное не ...

Курьезное ДТП, — подскок с переворотом (видео)

20.12.2015
Совершая обгон грузовика, VW Sharan ...

Трагедии и прелесть Олимпиады

08.08.2016
На Олимпиаде, как и в ...