Президент Грузії назвала провокацією безвіз до Росії
Вчора лідер фашистської Росії Путін підписав указ, яким дозволив громадянам Грузії відвідувати Росію без оформлення віз терміном до 90 днів.
Крім того, він скасував заборону на польоти російських авіакомпаній та продаж турів до Грузії.
Сьогодні президент Грузії Саломе Зурабішвілі назвала «черговою провокацією» і візове рішення, і скасування заборони авіарейсів, що діяла останні три роки. Про це вона написала у Twitter 10 травня.
«Відновлення прямого авіасполучення та скасування візового режиму з Грузією є неприпустимим, поки Росія продовжує агресію проти України та окупує нашу територію», — наголосила грузинський лідер.
Як відомо, на чолі Грузії знаходиться проросійський уряд, який гне лінію Кремля і допомагає Росії ухилятися від західних санкцій.
Посилення впливу РФ на Грузію саме зараз — амбіція для Росії не лише політична, вона має тут ще й величезний практичний інтерес.
За звітом національної служби статистики Сакстат, у 2022 році товарообіг між Грузією та Росією зріс на 50%; найбільше збільшився імпорт. За дев’ять місяців минулого року, з січня по вересень, експорт зріс на 11% до 473 млн. доларів, імпорт — на 73%, до 1,24 млрд. доларів.
Зростання імпорту відбулося значною мірою через нафтопродукти: якщо за 9 місяців минулого року Грузія закупила в РФ нафту на 96 млн доларів, у 2022 році ця цифра зросла до 431 млн доларів. Також побільшав імпорт російського коксу, борошна, маргарину.
Серед товарів, для яких спостерігалося зростання експорту — грузинське вино, якого продали до Росії на 15% більше, ніж за аналогічний період 2021 року.
Суттєво зріс також реекспорт авто з Грузії до РФ: за дев’ять місяців 2021 року в Росію експортували близько 2 тисяч авто, а 2022 року — 3,2 тисячі.
У РФ це особливо й не приховують: 20 лютого в одному з відомих російських видань з’явився матеріал із заголовком «Росія стала головним торговим партнером Грузії».
«Грузія ввела проти нас якісь санкції, як неадекватна Польща, Прибалтика? Ні. Звідки йде значна частина паралельного імпорту?», — задають риторичне запитання дописувачі російських пабліків.
Як пише The New York Times, в умовах західних санкцій велика частина товарів у РФ доставляється вантажівками саме з Грузії, через гори Кавказу. Невідомо, скільки європейських вантажів, що перетинають Грузію, підпадають під санкції ЄС. Але перетворення цієї країни на ключову ланку у торгівлі з Росією вказує на наявну лазівку у санкційній політиці Євросоюзу.

Подпишитесь на новости