Президент Фінляндії пропонує виключити РФ із Ради безпеки ООН

Президент Фінляндії Александр Стубб заявив, що реформа Ради безпеки ООН має включати розширення складу, скасування права вето для будь-якої держави та виключення будь-якого члена, який бере участь у «незаконній війні», такій як вторгнення Росії до України.

Про це він сказав в інтерв’ю Reuters.

Стубб зазначив, що приєднає свій голос до закликів до реформ наступного тижня в Нью-Йорку на Генеральній асамблеї ООН, де буде обговорено склад Ради безпеки цієї всесвітньої організації.

За його словами, Рада безпеки, що складається з п’яти постійних і десяти країн-членів, покликана підтримувати мир у всьому світі, проте геополітичне суперництво завело її в глухий кут з низки питань, включаючи вторгнення Росії в Україну.

Стубб заявив, що він запропонує збільшити кількість постійних членів з п’яти до десяти, додавши ще одного представника Латинської Америки, двох представників Африки та двох представників Азії.

«Жодна держава не повинна мати права вето у Раді безпеки ООН», — сказав він.

США, одна з п’яти країн, які мають право вето поряд з Росією, Китаєм, Францією та Великобританією, також підтримала надання двох постійних місць Африці.

Як заявив Стубб, будь-який член організації, який веде незаконну війну, «подібну до тієї, яку Росія зараз веде в Україні», має бути усунений.

Він зазначив, що його пропозиції щодо Ради безпеки «виходять за рамки того, що зазвичай говорять малі держави-члени», але додав, що великі країни не стали б пропонувати послаблення свого власного впливу.

«Тому вони говорять лише слова, але не роблять нічого конкретного», — сказав Стубб, додавши, що сподівається, що інші допоможуть розгорнути план до 80-річчя ООН наступного року.

Будь-які зміни у складі Ради безпеки, включаючи п’ять повноважень вето, мають бути схвалені двома третинами Генеральної асамблеї.

«Моя основна ідея полягає в тому, що якщо країни глобального Півдня, з Латинської Америки, з Африки, з Азії не матимуть повноважень у системі, вони відвернуться від Організації Об’єднаних Націй. А цього ми не хочемо», — зазначив президент Фінляндії.

Фінляндія нарощує свій військовий потенціал та проводить активну співпрацю з партнерами. Головна мета — оборона, якщо Росія нападе на країну. Нагадаємо, про це 9 вересня на церемонії відкриття курсів з оборони країни заявив командувач Сил оборони Фінляндії Янне Яаккола, інформує Yle.

«Ми турбуємося про безпеку. На цьому не можна економити», — сказав Яаккола.

Він зазначив, що посилення обороноздатності та співпраця з партнерами не несуть загрози будь-якій країні.

«Ми готуємося захищати нашу країну, як і раніше», — підкреслив Яаккола.

Командувач Сил оборони Фінляндії заявив, що для фінів стало шоком повномасштабне вторгнення Росії до України, яке відбулось в лютому 2022 року.

«Ми приєдналися до НАТО у найбільш слушний момент», — додав він.

Яаккола заявив, що у РФ зараз мало, або зовсім нема стримуючих факторів для використання своїх збройних сил. Також він заявив, що не можна виключати того, що війна може розширитись на території Європи.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Самая высокая дворовая елка Винницы высотой с четырехэтажный дом: видео

31.12.2016 - 13:41
Помимо главной городской новогодней елки в Центральном парке, винничане постарались украсить улицы и дворы. Во многих микрорайонах яркими огнями светятся «свои» елки. На Старом городе жители нескольких соседних дворов установили ...

В Донецке взрываются склады боеприпасов: видео

25.09.2019
Сегодня рано утром в прифронтовом ...