Прем’єр Литви сказала, хто стоїть за блокадою польськими фермерами кордону

Перекриття польськими фермерами литовсько-польського кордону для огляду автотранспорту на предмет реекспорту українського зерна схоже на спроби РФ посварити двох союзників України.

Про це заявила прем’єр-міністр Литви Інґріда Шимоніте, повідомляє LRT.

Аргументи про те, що нібито українське зерно, призначене для транзиту через Клайпеду до третіх країн, в Литві змінює своє призначення — завозять в Польщу, нагадують гібридну операцію, наголосила чиновниця.

«Спроба заявити, що Литву використовують у якійсь хлібній каруселі, дуже схожа на спроби Кремля посварити двох найбільших прихильників України», — наголосила вона.

Голова литовського уряду наголосила, що такі спроби робилися і раніше.

«Хочу звернути увагу на те, що протести фермерів у країнах Євросоюзу — одна з найбільш обговорюваних тем у «передачах» російських пропагандистів», — додала прем’єр-міністр.

За даними митниці, у Литву торік було ввезено трохи більше ніж 100 тис. тонн українського зерна, а це дуже невелика кількість порівняно з литовським виробництвом, зазначила Шимоніте.

Вона додала, що стосовно намірів польських фермерських груп перешкодити руху через литовсько-польський кордон тривають переговори не тільки з відомствами Польщі, а й з інституціями Євросоюзу, а також із самими протестувальниками.

З 1 березня польські фермери готуються до двох нових блокад: на колишньому польсько-німецькому прикордонному пункті у м. Швеці й на дорозі біля колишнього литовсько-польського прикордонного пункту «Кальварія-Будзисько». Фермери перевірятимуть вміст вантажівок, особливо сільськогосподарські вантажі. 

Як ми вже писали, міністерство сільського господарства Литви заперечує інформацію про те, що через країну здійснюється експортний транзит українського зерна до Польщі.

Вчора було оприлюднено розслідування Михайла Ткача з УП, в якому йдеться про те, що агрофірми Польщі активно скуповують сільгоспродукцію з Росії, яка вільно завозиться через кордон з Білорусю. І там ніяких блокад чи протестів. 

Днями уряд Польщі заявив, що розгляне питання щодо заборони експорту зерна з РФ і Білорусі, однак Туск хоче порадитися про це із… фермерами. Це дивно, адже таке рішення повністю в компетенції уряду, вигідно економічно Польщі (знімає напругу на перенасиченому ринку) і політично правильне. Про що тут радитися? Чи він знає, що фермери переслідують не економічні, а політичні цілі, а тому розуміє, що вони будуть проти? Тоді це лише підтверджує припущення, що підігріває протести саме Росія.

Нагадаємо, що на кордоні з Україною продовжуються протести польських фермерів. Учасники акції протесту систематично розсипають українську агропродукцію.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Создали лесовоз-трансформер (видео)

22.11.2015 - 15:31
Длинномерные лесовозы усложняют движение на дорогах для остального транспорта. Если таковой едет с грузом, то это еще как-то оправдано, а вот на обратном пути, как правило, – порожняком. Чтобы решить ...

Священника-сепаратиста увидели на видео с проституткой и кнутом

06.03.2017
Харьковский священник Александр Каневский стал ...

Белка очень хочет орех, но боится взять

26.12.2015
Ведет себя как женщина на ...

Под Администрацией президента подожгли шины: видео

19.11.2017
Возле здания Администрации президента Украины ...