Прем’єр Індії Моді під час візиту в РФ зробив заяву про Україну

Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді, що прибув із дводенним офіційним візитом в РФ, виступив із закликом припинити війну в Україні. Про це він нібито сказав під час неформальної зустрічі з главою Кремля Володимиром Путіним, заявляє індійське медіа NDTV.

Голова індійського уряду підкреслив, що неможливо знайти рішення на полі бою.

«Індія завжди закликала поважати Статут ООН, включаючи територіальну цілісність і суверенітет. Немає рішення на полі бою. Діалог і дипломатія — це шлях вперед», — наголосив Моді.

Прем’єр-міністр також висловив занепокоєння з приводу громадян Індії, яких «недобросовісні турагенти обманом змусили приєднатися до російської армії».

Росія зобов’язалася репатріювати всіх постраждалих, повідомили джерела.

Зазначимо, що президент України Володимир Зеленський в Х (Twitter) відверто і з великим докором відреагував на візит Моді.

«Це величезне розчарування і нищівний удар по мирних зусиллях — бачити, як у такий день лідер найбільшої у світі демократії обіймає найкривавішого злочинця у світі», — написав голова держави.

Додамо, це перший візит Моді до Москви за останні п’ять років та перша особиста зустріч з Володимиром Путіним з осені 2022 року.

В червні цього року Моді зустрівся з президентом США Джо Байденом та українським лідером Володимиром Зеленським на полях саміту Великої сімки в Італії.

Колишній міністр закордонних справ Індії та колишній індійський посол у Росії Канвал Сібал заявив, що були «певні побоювання, що індійсько-російські зв’язки погіршилися через тиск Заходу. Візит придушить ці спекуляції».

Індію дедалі більше непокоїть зближення Росії з Китаєм, який є головним геополітичним суперником та навіть військовим ворогом Індії. Індія намагається запропонувати альтернативу західним санкціям, які, на думку індусів, підштовхнули Москву ближче до Пекіна.

Індійські експерти кажуть, що добрі стосунки з РФ є частиною індійських зусиль протистояти могутньому китайському сусіду.

«Буде неможливо стримати Китай в Азії, якщо Росія стане молодшим партнером Китаю», — заявив Нандан Уннікрішнан, керівник програми Євразії в дослідницькому центрі Observer Research Foundation в Нью-Делі.


Подпишитесь на новости

 

Video >>

На луне дороги лучше (видео)

10.11.2015 - 19:33
Ранее мы показывали Вам, как пьяные дорожники нанесли на асфальт разметку. Теперь даже и не знаем, как охарактеризовать тех, кто строил уже другую дорогу. Единственное, что однозначно – преступная безответственность. ...