Позиція Бразилії і Китаю деструктивна, – Зеленський
Президент України Володимир Зеленський назвав деструктивною позицію Бразилії і Китаю щодо завершення війни. Про це він сказав в інтерв’ю бразильському виданню Metrópoles, оприлюдненому напередодні.
За словами глави держави, мова йде про політичну заяву, яка не обговорювалася з Україною. І пропозиції «просто політичного примирення» з Росією не зовсім зрозумілі.
«Примирення чого? Що значить просто сісти і поговорити? (з Путіним – ред.). Він вбивця… Він повинен робити кроки, показувати, що він хоче закінчення війни. Не можна казати просто, що ми повинні робити кроки один одному на зустріч. Що за «один одному»?. Він зайшов, убив людей, захопив територію, а тепер Лула (президент Бразилії – ред.) каже, а давайте хай вони поговорять», – сказав Зеленський.
Він визнав, що підтримка такої країни як Бразилія, дуже допомогла би зупинити війну.
«У нас війна з Росією. Ви підтримуєте війну, або не підтримуєте війну. Якщо не підтримуєте, то допоможіть нам зупинити… «Хай Україна піде на компроміс»… Який компроміс? Просто віддати свою землю, забути, що вони вбивають наших людей? В чому компроміс? Це просто неприйнятні речі… Тому я вважаю, що це деструктивно», – зазначив президент і прямо сказав, що китайсько-бразильська пропозиція – це «також деструктивно».
Зеленський зазначив, що очікував від Лули більш енергійної позиції, а не просто «політичного умиротворення».
«На жаль, я вважаю, що бразильський уряд підтримує Росію. Я мав гарну розмову з президентом Лулою, і я думав, що він мене зрозумів. Я був вдячний за зустріч із ним, і я був дуже відкритий, абсолютно відкритий. Я думав, що він побачить у своєму досвіді розуміння того, що відбувається, а не просто політичне умиротворення», – сказав він.
Що було раніше? Так званий «консенсус» Китаю і Бразилії з шести пунктів щодо завершення війни в Україні здобув підтримку в більш як 110 країнах. Про це сказав спецпредставник уряду КНР з питань Євразії Лі Хуей під час поїздки до Бразилії, повідомило 1-го серпня МЗС Китаю.
Зрозуміло, що це певного роду маніпуляція, адже підтримка якихось пунктів, не означає підтримку чогось комплексного. Також невідомо, чи відповідає дійсності й заявлена кількість країн.
За словами Хуейя, зараз головним пріоритетом є «охолодження ситуації».
«Китай і Бразилія спільно опублікували так званий консенсус із шести пунктів щодо просування політичного врегулювання «української кризи» (так в обох країнах називають загарбницьку війну Росії проти України – ред.). Ця заява здобула підтримку більш ніж 110 країн», – заявив Лі Хуей під час переговорів із головним радником президента Бразилії з питань міжнародної політики Селсо Аморімом.
Китайський дипломат запевнив, що Пекін готовий зміцнювати контакти й координацію з бразильською стороною в питанні політичного врегулювання «кризи в Україні» та наголосив на необхідності спільних зусиль для остаточного її вирішення.
У повідомленні йдеться, що Аморім, своєю чергою, висловив готовність влади Бразилії до взаємодії з Китаєм із метою просування «консенсусу з шести пунктів» та створення умов для врегулювання «кризи».
Китай і Бразилія опублікували свій «консенсус» 23 травня. Вже в першому пункті йдеться про необхідність деескалації ситуації на фронті – утримання від розширення бойових дій та їх загострення. При цьому взагалі не згадується про відновлення територіальної цілісності України, тоді як минулого року в першому «мирному плані з 12 пунктів» це положення йшло першим.
Фактично Китай підіграє фашистській Росії, яка хоче заморозити війну, щоб за певний період відновити військовий потенціал і спробувати захопити Україну.
Пекін демонстративно продовжує називати розв’язану Росією війну «українською кризою», що не відповідає реаліям, є вкрай образливим і свідчить про недружню політику Китаю.
У Бразилії при владі президент, який є комуністом за своєю сутністю, а тому й підтримує близькі йому диктатури.
Подпишитесь на новости