Посли ЄС схвалили 5 млрд євро на зброю для України

Постійні представники країн Євросоюзу підтримали збільшення на 5 млрд євро фінансування Європейського фонду миру, з якого фінансуються поставки зброї для Україні.

Про це повідомило бельгійське головування в Раді ЄС у Twitter (Х) в середу, 13 березня.

«Посли ЄС досягли принципової згоди щодо реформування Європейського фонду миру, щоб підтримати Україну з бюджетом у 5 млрд євро на 2024 рік», – йдеться в повідомленні.

Вказано, що Євросоюз і надалі рішуче налаштований надавати тривалу підтримку Україні та «гарантувати, що країна отримає військову техніку, необхідне їй для самозахисту».

Угоду привітав очільник МЗС Дмитро Кулеба. На його думку, «це ще одна потужна і своєчасна демонстрація європейської єдності та рішучості в досягненні нашої спільної перемоги».

«Ми з нетерпінням очікуємо ухвалення остаточного рішення на наступному засіданні Ради ЄС із закордонних справ», – додав міністр.

У січні ЗМІ повідомили, що Угорщина передумала блокувати 5 млрд євро військового фонду ЄС для України.

Угорщина висловила цю позицію тоді ж, коли вона заявила, що виступає проти реформування нинішнього механізму ЄС, який відшкодовує державам-членам кошти за зброю, яку вони надсилають в Україну.

Пояснень різкої зміни позиції угорського уряду не було, проте рішення Будапешта збігалося тоді зі зростаючим тиском на прем’єр-міністра Віктора Орбана про схвалення вступу Швеції до НАТО.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Що вінничани знають про нову вулицю Замостянську: відео

21.11.2016 - 13:22
Кожного дня ми крокуємо знайомими вулицями і, здається, знаємо про них усе. Та чи так воно є насправді? “Навігатор Вінниця” і Галина Гулько, ваш гід по місту Над Бугом, запрошує ...

Винница с высоты птичьего полета

11.11.2015
Максим Крячко и Андрей Кучеренко ...