Порошенко у Вінниці пояснив, як забезпечити 13-ту пенсію, підвищити зарплати медикам та військовим і збільшити субсидії

Майже 95% українців відчули суттєве зростання цін, а дві третини відзначають погіршення рівня життя. Про це  під час виступу у Вінниці на Форумі «Від фундаменту державності – до України майбутнього» заявив п’ятий Президент, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко. Він детально розповів про план економічної підтримки людей під час кризи, який «Європейська Солідарність» подала до парламенту як законопроект.

Як відомо, Порошенко пропонує за кошти, отримані від МВФ, виплатити 13-ту пенсію у листопаді, підвищити зарплати військовим та медикам, суттєво збільшити фінансування субсидій і передбачити підтримку громадам від зростання комунальних тарифів.

«Україна отримала подарунок від Міжнародного валютного фонду. 2,7 мільярда доларів. Додатково до цього 12 жовтня буде реалізовано рішення, за яке і я просив наших партнерів з Європейського Союзу, надати нам макрофінансову допомогу. Ми маємо 600 мільйонів євро. І є велика вірогідність, що ми отримаємо транш 700 мільйонів доларів», — зазначає Порошенко. 

«Пряма матеріальна допомога використовується в усьому світі, на неї дуже виклику кількість у всіх країнах виділяють грошей. Ми запропонували 5 кроків, які необхідно вже зараз, цього року, не чекаючи бюджету наступного року зробити. Це реально розраховані кроки з чітко вказаним джерелом фінансування», — говорить п’ятий Президент. 

«Хто в першу чергу зараз потребує допомоги? Пенсіонери. Бо їм найважче. Ми вимагаємо, щоб 13-та пенсія у вигляді мінімальної пенсії була виплачена кожному пенсіонеру, і це не подарунок. Це те, що мали зробити в березні 2021 року у вигляді індексації. Індексація мала складати 300 гривень на місяць всім. І вони обдурили людей. Ми ведемо мову про те, щоб повернути гроші пенсіонерам. Ціна цього — 23 мільярди», — наголошує Порошенко.

«Другий пріоритет – це наша армія. Неприпустимо, щоб була заборгованість по виплатам військовослужбовцям. Дійшли до того, що вони 5 місяців не виплачують видатки за наймання житла. А там, де виплачують, сума складає 2 тисячі гривень на місяць. Підіть і на 2 тисячі гривень найміть квартиру. Що в Києві, в Вінниці», — сказав Порошенко. За його словами, на виплату боргів військовим та підвищення грошового забезпечення необхідно 10 мільярдів гривень.  

«Сьогодні в Україні майже 10 тисяч нових хворих на ковід. За тиждень в Україні померла тисяча українців. Наша вимога: ви пообіцяли лікарям, хто працює з ковідними хворими, зробити 300% доплати. Це має бути не посекундна тарифікація. Для того, щоб лікарів не переманювали за кордон, для того щоб було кому нас лікувати, лікарі, середній медперсонал мають отримати свої чесно зароблені гроші. В кожній лікарні мають бути кисневі станції або кисневі концентратори. Ми маємо робити щеплення якісною вакциною», — зауважив Порошенко. «Ми вимагаємо, щоб 8,5 мільярдів пішло на фінансування вакцинації, закупівлю ліків, обладнання і підвищення зарплати лікарям», — говорить лідер «ЄС».

«Наступна позиція – збільшення обсягу субсидій у державному бюджеті на 20 мільярдів. Станом на серпень гроші на субсидії закінчилися. нас було 7 мільйонів домогосподарств, які отримують субсидії, у них – трохи більше 2 мільйонів. Приблизно 65% українців при нових цінах будуть вимагати субсидій. Це має бути просто, автоматично, надійно і не перетворювати українців у жебраків», — вимагає Порошенко. 

«Позиція п’ята – захистити нашу програму децентралізації. Це — бюджет Вінницької міської територіальної громади. Бюджети зросли з 2014 по 2018 рік, бо просто були передані додаткові джерела доходів. Додаткові відсотки ПДФО, була змінена база оподаткування. І тоді, коли гроші країні були потрібні як повітря, ми сказали — немає більш важливої позиції, ніж фінансування громад. Бо це чесно. Громада сама має визначати, куди і як витрачати гроші», — наголосив Порошенко.

«Ми маємо свої зусилля сконцентрувати на захисті інтересів людей», — резюмує лідер «Європейської Солідарності».


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Побывавшая в плену у «русских» молодая женщина рассказала о перенесенных пытках: видео

14.12.2017 - 00:47
Бывшая пленница боевиков рассказала об ужасах подвалов террористов «Ломали ребра, вырывали зубы» «Русский мир» на Донбассе жесток и принес море горя. История Эрики из Дебальцево одна из тысяч. Девушка будучи ...

Появилось видео масштабного пожара в Киеве

30.03.2017
Вечером на окраине Киева начался ...