Польща обмежила доходи Білорусі від транзиту

Польща запровадила детальний контроль на великому митному терміналі на кордоні з Білоруссю, щоб обмежити Мінську доходи від транзиту. Про це повідомляє RMF FM.

Мова йде про пункт у Малашевичах Люблінського воєводства. За словами польських дипломатів, це стане «надзвичайно жорстким кроком проти Мінська».

Велика кількість вантажів зі сходу, в тому числі основні сухопутні поставки з Китаю, прямують на захід через так званий «сухий порт» Малашевичі. Потім залізницею вони прямують до країн-членів ЄС, а також до порту Гданськ, звідки відправляються в інші пункти призначення.

Цей транзит є значним джерелом доходу для білоруського режиму. Його обмеження може мати багато наслідків, зазначили поляки.

Нагадаємо, раніше Євросоюз посилив санкції проти Білорусі. Новий пакет обмежень посилює заходи у відповідь на вторгнення Росії в Україну, зокрема й боротьбу з обходом санкцій.

Уряд Польщі також розглядає можливість закриття усіх прикордонних переходів на кордоні з Білоруссю. Вивчається, які наслідки таке рішення може мати для економіки та місцевих громад. Про це у суботу, 22 червня, заявив міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський в ефірі TVN24.

Він нагадав, що «фіни закрили прикордонні переходи з Росією і катання закінчилося».

Сікорський також підкреслив, що те, що відбувається на польському східному кордоні, «наразі є повністю контрольованою операцією російських і білоруських служб».

За його словами, особливо вражає, що ці люди проходять інструктаж офіцерів білоруської держави, як вдарити польського солдата, польського прикордонника, навіть коли хлопці в жилетах. Він наголосив, що це абсолютно неприйнятно.

Сікорський зазначив, що «ми приймемо рішення після аналізу їх впливу, щоб Лукашенко відчув їхню дію, а не ми».


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

ВСУ уничтожили ракетчиков «ДНР»: новое видео

28.02.2019 - 10:56
Подполковник Вооруженных сил Украины Анатолий Штефан Штирлиц, как и обещал вчера поздно вечером, опубликовал новое видео из цикла «шмаки-бум». Правда, оно не такое красочное, как некоторые предыдущие, где были очень ...

Появилось видео с усадьбой Януковича в Ростове

15.03.2017
Российское издание Лайф отыскало в ...

Лавров упал на сцене: видео

15.03.2018
На фоне того, какой сейчас ...