Поляки затримали журналістів УП за зйомку про торгівлю Польщі з РФ

Журналіста Української правди Михайла Ткача затримали в Польщі. Про це він сам повідомив виданню. Фактично проти українців вчинили свавілля. І невідомо, чим би все завершилося, будь то не УП, яка має можливості оперативно залучити підтримку на найвищому державному рівні.

Команда редакції УП намагалася розібратися, як так виходить, що кордони з Україною блокуються, нам висуваються вимоги щодо припинення постачання в Європу зерна, а одночасно з Росії, яка начебто є спільним ворогом, «зерно тече рікою»…

За його словами, місцеві правоохоронці затримали їх разом з оператором, коли вони знімали матеріал про транзит продукції між Польщею та Росією з Білоруссю. Поляки частково видалили відзняті матеріали

«Біля кордону Польщі із Білоруссю до нас під’їхали польські поліцейські й показали значок. Ми показали наші документи й посвідчення журналістські. Вони почали хапати наші камери, обшукувати», — йдеться в його повідомленні.

Працівників видання відвезли в комендатуру, де забрали всі картки пам’яті з камер, телефони й документи.

Журналіст пояснив правоохоронцям, що знімав матеріал про те, як сільськогосподарська продукція йде з Росії та Білорусі в Польщу.

«Було видно, що представники польської спецслужби перелякалися. Вони почали мене запитувати, хто ще про це знає, чи знають про це українські можновладці, український уряд. Розпитували, хто наші джерела, як ми про це дізналися, скільки часу ми працюємо над цією темою», — зазначив він.

Співробітники УП провели в комендатурі чотири години, там їх допитували не тільки поліцейські, але й представники спецслужби. Після повернення карток пам’яті з’ясувалося, що частини матеріалів на них немає.

Українців також розпитували, чи розповідатимуть вони публічно, що їх затримували.

«Ми обурені цією ситуацією, яку вдалося нормалізувати лише після розголосу та за підтримки посольства України в Польщі. Команда УП дякує послу та консулу за швидку реакцію та небайдужість», — додала головний редактор УП Севгіль Мусаєва.

Нагадаємо, за останній час невідомі у Польщі здійснили вже п’ять нападів на фури і вагони, з яких висипали українське зерно. Правоохоронці Польщі ще в жодному випадку винних не знайшли, хоча кримінальні справи й відкрили.

Також двічі фіксувалися випадки, коли протестуючи робили плакати із закликами до лідеру фашистського режиму РФ Путіна «навести лад в Україні, Брюсселі і польському уряді».

Зазначимо, міністерство закордонних справ Польщі стривожене проросійським плакатом учасників протесту фермерів 20 лютого. Відомство закликає протестувальників дистанціюватися від подібних осіб, бо це шкодить репутації країни.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

«Шахтер» добыл волевую победу над «Александрией»: видео голов

12.08.2017 - 22:30
Донецкий «Шахтер» взял в пятом туре чемпионата свои три очка и вновь переместился на второе место в турнирной таблице, отставая от «Динамо» на один пункт. При этом все могло закончиться ...

Боевой кот сфинкс одолевает врага (видео)

06.03.2016
Котов без шерсти многие недолюбливают. ...