Погрози Трампа країнам НАТО: як реагує світ

Колишній президент Дональд Трамп заявив, що під час свого очільництва у США погрожував країнам НАТО, що буде підбурювати Росію до нападу на них, якщо вони не будуть робити внески в Альянс. Така заява викликала хвилю обурення в світі.

Так, представник Білого дому Ендрю Бейтс назвав «жахливими» слова Трампа і такими, що ставлять під загрозу нацбезпеку США.

«Заохочувати вторгнення вбивчих режимів до наших найближчих союзників є жахливим і безпідставним. Це ставить під загрозу національну безпеку США, глобальну стабільність і нашу економіку», — сказав Бейтс.

На слова колишнього президента США відреагував і генеральний секретар НАТО. Як заявив Єнс Столтенберг, розмови про те, що члени оборонного альянсу не захищають один одного, підривають спільну безпеку. Крім того, за його словами, такі заяви ставлять під загрозу життя американських і європейських солдатів.

Президент Європейської ради Шарль Мішель сказав, що такі заяви служать лише інтересам російського диктатора.

«Трансатлантичний альянс протягом 75 років підтримує безпеку та процвітання американців, канадців і європейців. Нерозважливі заяви про безпеку НАТО та солідарність статті 5 служать лише інтересам Путіна. Вони не приносять у світ більше безпеки чи миру», — написав Мішель.

Голова уряду Польщі Дональд Туск через слова Трампа звернувся до президента країни Анджея Дуди.

«Пане президенте, можливо, це привід для того, щоб зібрати Кабінетну раду», — звернувся Туск до Дуди.

«Союз Польщі зі США повинен бути сильним, незалежно від того, хто зараз при владі в Польщі та США. Я завжди діяв так і буду діяти в цьому дусі, поважаючи всіх наших партнерів у США. Образа половини американської політичної сцени не служить ані нашим економічним інтересам, ані безпеці Польщі», — відповів Дуда прем’єру Туску.

Тут варто розуміти, що Дуда після втрати парламентської більшості і уряду йде в контри з Туском по багатьох питаннях, а тому шукає зближення із Орбаном і Трампом…


Подпишитесь на новости

 

Video >>

Презентовали шикарный спальный отсек в новом тягаче Volvo VNL: видео

30.08.2017 - 12:00
Volvo Trucks North America раскрыла особенности спального отсека нового поколения магистрального седельного тягача Volvo VNL. Длина этого, без преувеличения, шикарного жилого отделения составила 1.78 м. Помимо кровати к услугам водителя ...

Мэр Червонограда опубликовал видео кортежа Порошенко на бездорожье

26.02.2019
Мэр Червонограда Львовской области Андрей ...

Алла Пугачева и Максим Галкин обвенчались: видео

18.11.2017
Российский комик и телеведущий Максим ...