ПЦУ і УГКЦ зайнялися реформою церковного календаря

Після створення ПЦУ в Україні регулярно підіймається питання щодо того, щоб почати святкувати Різдво не 7 січня, а 25 грудня, як це започатковано в країнах Заходу.

Однак, питання дратівливе, а тому влада не намагалася його якось проштовхувати, прискорювати прийняття рішення. Але зухвалий напад Росії, схоже, додає вірогідність того, що перехід на новий календар відбудеться швидше. Адже зараз в країні природньо намагаються відмежуватися від всього, що пов’язано з Росією.

Сьогодні голови Української греко-католицької церкви Святослав і Православної церкви України Епіфаній провели зустріч на території Михайлівського Золотоверхого монастиря, де обговорили реформу церковного календаря. Вони мають намір створити спільну робочу групу щодо реформи церковного календаря. Це зазначається на сайті УГКЦ.

Після обговорення було запропоновано створити спільну робочу групу, яка має всебічно вивчити це питання. Ця робоча група мала б випрацювати конкретні пропозиції для предстоятелів та синодів обох церков в контексті приготування до відзначення 1700-річчя першого Вселенського собору, що відбувся в Нікеї у 325 році. На цьому Соборі було визначено календарні принципи церковного життя».

Митрополит Київський та всієї України Єпіфаній традиційно відповідав на питання дати святкування Різдва, що особисто він підтримує таке за новим юліанським календарем – 25 грудня. Але виступає за те, щоб люди самі до цього прийшли. В минулому році у грудні в інтерв’ю Радіо Свобода Єпіфаній прогнозував, що на це може піти 10 років. Митрополит наголосив, що бачить роль ПЦУ у цій справі у тому, щоб проводити просвітницьку роботу… Щось підказує, що процес піде швидше.


Подпишитесь на новости

 
redtram

Коментарі закриті.

Video >>

Появилось видео, как пехотинцы ВСУ держат позиции на самой окраине Донецка

06.10.2017 - 21:20
Военное телевидение Украины показало передовые позиции ВСУ возле предместий Донецка, прямо напротив брошенного рынка Господарь. Сюжет называется «Пехотинцы первыми встречают врага». Наши бойцы рассказали об обстрелах со стороны террористов и ...

В морозы винничан согреют спасатели: видео

06.01.2017
Заместитель губернатора Василий Броварник во ...