Патріарх Варфоломій назвав «диявольською» війну в Україні

Предстоятель Православної церкви України, митрополит Епіфаній під час візиту до Стамбула провів особисту зустріч із Вселенським патріархом Варфоломієм.

Патріарх назвав війну в Україні «диявольською» та засудив російську агресію, повідомила напередодні прес-служба Православної церкви України.

«Ми раді вітати вас, блаженніший владико, тут, у Вселенському патріархаті, де ми постійно молимося за вас, за Україну, за тих, хто страждає від несправедливої війни. Ми засуджуємо цю війну, російську агресію проти України. Це диявольська війна, яку породила неправда… Ми молимося за Україну і вашу перемогу. Передайте наше вітання народу, православним вірним, передайте, що ми захоплюємося їхньою сміливістю і молимося за них», — сказав патріарх Варфоломій.

На згадку про візит митрополит Епіфаній подарував Вселенському патріарху Печерську ікону Богородиці з преподобними Антонієм та Феодосієм.

«У нас була велика духовна радість уже двічі служити літургію в соборному храмі Лаври. Поступово Лавра стає українською. Нехай ця ікона нагадує вам про наш візит», – наголосив Епіфаній.

«Нехай Бог благословить, щоб вся Лавра була українською», – сказав у відповідь Варфоломій, приймаючи ікону.

Також глава ПЦУ подарував патріарху символічне зображення хреста та ангела з бурштину, під ногами якого – шматок російської ракети, знайденої у Бучі.

«Це символ нашої надії на перемогу над злом, над російською агресією, символ нашої надії на Бога та його волю, яку здійснюють ангели Господні», – пояснив митрополит.

Після спільної зустрічі, у якій взяли участь члени української делегації та дипломати, відбулася особиста розмова предстоятелів у кабінеті патріарха.

Нагадаємо, 25 грудня Вселенський патріарх Варфоломій привітав українців зі святом Різдва. Серед іншого він заявив, що Велика Церква Христова захоплюється хоробрістю і доблестю українського народу.

Варфоломій висловив сподівання, що в майбутньому зможе знову відвідати «вашу нескорену батьківщину, заставши тоді всіх православних християн України об’єднаними в одній квітучій Церкві». «Свята Велика Церква Христова – яка принесла християнську віру і візантійську цивілізацію на вашу батьківщину, Київську Русь, наприкінці Х століття – продовжує захоплюватися мужністю, хоробрістю і доблестю українського народу, який демонструє всьому світу справжню відданість та безмежну любов до своєї країни», — сказав патріарх.

Він нагадав, що цього року добра звістка про Різдво лунає поряд із гомоном війни, спровокованої «агресією Російської Федерації в лютому», яка є «найгіршою європейською геополітичною та гуманітарною кризою з моменту закінчення Другої світової війни» і «негативно впливає на довкілля та суспільство в усьому світі».


Подпишитесь на новости

 
redtram

Коментарі закриті.

Video >>

Надежда Савченко в грубой форме оскорбила атошников: видео

28.06.2017 - 14:38
Нардеп Надежда Савченко прокомментировала то, что в Николаеве ее забросали яйцами. При этом она позволила себе фактически оскорбить людей, которые воевали за Украину. Вот несколько пассажей Савченко (остальное можно прослушать ...