Парламент підтримав трансформацію «Укроборонпрому»

Сьогодні, 29 січня, Верховна Рада України підтримала у першому читанні законопроєкт №3822 “Про особливості реформування підприємств оборонно-промислового комплексу державної форми власності”.

За перетворення державних оборонних підприємств у “100% нові” сучасні оборонно-промислові компанії, підзвітні державі, відкриті для інвесторів та прогнозовані для партнерів проголосували 227 народних депутатів.

Законопроєкт дає можливість посилити обороноздатність України, структурно перезавантаживши 137 розрізнених підприємств Укроборонпрому, 21 з яких – знаходиться на тимчасово окупованих Росією територіях.

Згідно з проєктом закону, запроваджується сучасна модель корпоративного управління на підприємствах Концерну, яка убезпечить їх від корупційних ризиків, конфлікту інтересів та прямого політичного впливу. Крім того, відбудеться оздоровлення підприємств Укроборонпрому на всіх рівнях: фінансовому, соціальному та виробничо-технологічному.

Як результат, у державних оборонних підприємств з’явиться можливість залучати прямі (зокрема, іноземні) інвестиції з метою виготовлення сучасних зразків озброєння та військової техніки передусім для потреб Збройних Сил України.

“Законопроєкт передбачає суттєве реформування дуже важливого сектору економіки – оборонно-промислового комплексу. Зокрема, ним передбачено трансформацію Державного концерну “Укроборонпром” на акціонерне товариство; перетворення підприємств, що входять до складу Концерну, на господарські товариства; запровадження корпоративної моделі управління об’єктами державної власності в ОПК за міжнародними стандартами; створення нових галузевих бізнес-одиниць – прозорих, конкурентоздатних, прогнозованих та здатних виробляти якісну сучасну техніку”, – відзначив один із авторів законопроєкту Ігор Копитін.

“Зроблено ще один важливий крок із запуску глобальної оборонної реформи, яка дозволить своєчасно та у повному обсязі забезпечувати нашу армію високотехнологічними зразками озброєння та військової техніки. Сьогодні у нас є шанс посилити обороноздатність нашої країни, яка вже 7 років протистоїть агресору – Російській Федерації. І захистити українського воїна з тилу, допоки він захищає нас на передовій. Ми не маємо жодного морального права не скористатися цим шансом”, – наголосив на важливості реформування державних оборонних підприємств генеральний директор Укроборонпрому Юрій Гусєв.

Законопроєкт №3822 передбачає, що усі кошти від реалізації надлишкового та непрофільного майна державних підприємств ОПК в результаті реформи будуть направлені виключно на потреби цих підприємств і ці кошти не зможуть бути виведені з галузі.

Після ухвалення законопроєкту у першому читанні депутатам відводиться два тижні на внесення правок, які розглядає Комітет ВРУ з питань нацбезпеки, оборони та розвідки та повторно вносить проєкт закону до сесійної зали на голосування в цілому.

Цю інформацію ви також можете знайти за посиланням.

Управління комунікацій ДК “Укроборонпром”


Подпишитесь на новости

 
ads.bid
РедТрем

adpartner


РедТрэм Обменный

Комментарии закрыты.

Video >>

ВСУ уничтожили бронемашину ДНР: видео

20.05.2018 - 16:17
Украинский патриот с оккупированных территорий «Necro Mancer» распространил ниже представленное видео с комментарием: «БМП-1 террористов подбили 19/05/18, возможно, где-то между Докучаевском и Николаевкой. Рекомендую посмотреть, красиво взрывается». Другой украинский патриот ...

Высший пилотаж на американском военно-транспортном вертолёте Boeing CH-47 Chinook

05.12.2015
В предлагаемом видео «Чинук», принадлежащий ...

Джамала испугала оголившегося на Евровидении пранкера Седюка: видео

28.05.2017
Джамала впервые прокомментировала выходку Седюка ...

Опубликовано видео с поющей Death Metal Гретой Тунберг

30.09.2019
За четыре дня видео выступления ...