Папа Римський закликав заощадити на святкуванні Різдва та допомогти Україні

Папа Римський Франциск закликав святкувати Різдво скромніше, ніж зазвичай, а зекономлені кошти направити на благодійність — на підтримку України. Про це пише The Washington Post.

Франциск нагадав про необхідність милосердя на Різдво і зазначив, що особливо цього зараз потребують українці.

“Приємно святкувати Різдво та влаштовувати вечірки, але давайте трохи знизимо рівень різдвяних витрат. Давайте зробимо скромніше Різдво, зі скромнішими подарунками, і давайте відправимо те, що ми заощадимо, людям України, які цього потребують. Вони голодні, їм холодно, багато хто помирає через нестачу лікарів та медсестер. Не забуватимемо про них. Різдво — так, у світі та з Господом, так. Але з українцями у серці», — заявив Франциск.

Нагадаємо, наприкінці листопада Папа Римський Франциск в інтерв’ю журналістам Vatican News нарешті назвав речі своїми іменами у питанні війни РФ проти України.

Так, він назвав українців народом-мучеником, а джерелом агресії — Росію. І навіть пояснив, чому не називає імені Путіна, як винуватця війни і страждань українців. Бо це і так всім відомо.

Як кажуть, краще пізно, ніж ніколи.

«Коли я говорю про Україну, то говорю про народ-мученик, мученицький народ. Якщо існує мученицький народ, то є той, хто його мучить. Коли я говорю про Україну, я говорю про жорстокість, тому що маю багато інформації про жорстокість військ, які вторгаються.

Загалом, найжорстокішими є, мабуть, ті, хто з Росії, але не належить до російської традиції, наприклад, чеченці, буряти і так далі. Безумовно, той, хто нападає, – це російська держава. Це цілком зрозуміло. Іноді я намагаюся не конкретизувати, щоб не образити, а радше засудити в загальному, хоча добре відомо, кого я засуджую. Не обов’язково вказувати ім’я та прізвище», — сказав Франциск.

Папа розказав, що на другий день війни пішов до російського посольства (при Святому Престолі), незвичайний жест, тому що Папа ніколи не ходить до посольства.

«І там я сказав послу сказати (Володимиру) Путіну, що я готовий поїхати за умови, що він надасть мені віконце для переговорів. Міністр закордонних справ (Сергій) Лавров надіслав мені формальну відповідь, ввічливий лист, з якого я зрозумів, що поки що в цьому немає необхідності», — додав Папа.

Також Франциск відзначив, що ніколи не давав нагоди думати, «що я прикриваю агресію».

«Чому я не називаю Путіна? Тому що це не потрібно; це вже відомо. Однак іноді люди чіпляються за деталь. Всі знають мою позицію, з Путіним чи без Путіна, не називаючи його імені», — підкреслив Папа.

Франциск додав, що цими днями припадає річниця Голодомору, геноциду, який Сталін вчинив проти українців (у 1932 — 33 роках). «Я вважаю доречним згадати про це як про історичний попередник (нинішньої) війни», — підкреслив Папа.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Мощный ураган «Харви» терзает Техас: видео, фото

26.08.2017 - 14:06
У побережья Мексиканского залива бушует ураган «Харви». Первым его силу испытал курортный городок Рокпорт, расположенный на Техасской Ривьере. От шквального ветра, по данным ABC News, травмы получили 10 человек. Местные ...