Остін назвав кількість танків Leopard для України

Дев’ять країн заявили про намір передати Україні понад 150 танків Leopard. Про це сказав міністр оборони США Ллойд Остін, відкриваючи 10-те засідання Контактної групи з оборони України у форматі Рамштайн у середу, 15 березня.

«Коаліція країн, які пообіцяли надавати Україні танки Leopard, продовжує розростатися. Дев’ять країн зараз зобов’язалися надати понад 150 танків Leopard», – сказав Остін під час онлайн-засідання.

При цьому, залишається незрозумілим, йде мова взагалі про танки Leopard, чи все ж таки тільки про їх другу версію Leopard-2. Якщо другий варіант, то це круто і хотілося б розуміти, хто ще розщедрився за останні тижні. 

Але все ж таки скидається на те, що мова про 74 танки Leopard-2 і ще про 80 про Leopard-1 (останні обіцяють спільно надати Данія, Нідерланди і Німеччина).

Нагадаємо, станом на 24 лютого Україні були гарантовані 74 танки модифікації Leopard-2. І з тих пір нових оголошень не було. 

Так, 18 танків цього типу гарантувала Німеччина, 14 — Польща, по 10 — Швеція і Іспанія, по 8 — Норвегія і Канада, по 3 — Фінляндія і Португалія.

Крім того, танкова коаліція заявляла, що Україна також отримає і старіші танки Leopard 1. А Польща надасть додатково 60 танків РТ-1 (мдифіковані Т-72). Також будуть спільні поставки Т-72 від Чехії, США і Нідерландів (останні дві країни оплатять вартість десятків танків).

За даними Business Insider, загалом уряд Німеччини дав зелене світло на експорт в Україну 187 танків Leopard 1. 99 з них належать компанії FFG у Фленсбурзі, яка свого часу купила данський запас знятого з експлуатації Leopard 1.

Раніше видання Handelsblatt із посиланням на власні джерела повідомило, що Україна може отримати до 160 основних бойових танків Leopard 1 із промислових запасів Німеччини.

Але повторимося, на першому етапі Україна отримає лише 80 Leopard 1 (це було підтверджено урядом Данії).

Додамо сюди 12 танків від Британії Challenger 2. А ось американські Abrams взагалі враховувати не будемо, бо вони будуть десь за рік-півтора.


Подпишитесь на новости

 
redtram

Video >>

Террористы «ДНР» устроили дерзкую провокацию возле Горловки: видео

14.02.2019 - 23:46
Террористы устроили провокацию с гражданским населением в серой зоне Сначала донецкий губернатор Александр Куць сообщил о том, что уже после официального закрытия дорожного коридора в 17:00 террористы выпустили из Горловки ...

Подборка смешных анекдотов и забавных видео

18.08.2018
Объявление в фойе Одесского театра: ...