Орбан планує консультації з населенням щодо України

Угорський уряд планує провести тринадцяті консультації з населенням, основним питанням яких буде підтримка членства України в ЄС. Фактично це справжнісенька пародія на референдум, якою партнерська до фашистського режиму Росії влада Угорщини намагається отримати начебто народну підтримку своїм антиукраїнським діям.

Анонсував консультації у короткому відео державний секретар угорського уряду Тамаш Менцер, повідомляє видання Alfahir.

«Чи вважаєте ви, що Україна має місце в Європейському Союзі? Висловіть свою думку під час національної консультації, яка незабаром розпочнеться!» – каже Менцер на відео.

Подальший текст, який виголошує представник уряду Віктора Орбана, підіграє російським наративам і спонукає громадян відповісти «ні» на основне питання консультацій.

«Зараз в Україні йде війна, тому, якщо країна буде прийнята до Європейського Союзу, то війна буде перенесена в спільноту, і значна частина ресурсів ЄС також піде в Україну» – каже держсекретар.

Таким чином припускає, що членство в ЄС означає якісь військові зобов’язання, і що прийняття України може бути реалізоване вже найближчим часом, під час нинішнього стану війни. Правда полягає в тому, що членство України не накладає на членів Союзу жодних військових зобов’язань, а всі зобов’язання країни можуть вирішувати спільно, тому Віктор Орбан, як завжди, може скористатися можливістю шантажу, створеною правом вето.

Ще одне твердження, на якому наголошуватиметься під час консультацій, що Україна отримає кошти, призначені для Угорщини, знову ж таки не відповідає дійсності.

Також під час консультацій уряд Орбана готується використати проти України аргумент з утисками прав угорської меншини.

«У національних громад в Україні відібрали існуючі права, права угорської національної громади, і ці права не повернуті до цього дня», – каже на відео Менцер.

Варто зауважити, що так звані «національні консультації» в Угорщині не є аналогом референдуму. Вони дають угорцям право заповнювати бюлетені, які уряд розсилає поштою по домівках своїх громадян. При цьому процедури підрахунку та контролю, обов’язкові для референдумів, не застосовуються, а збір голосів може тривати місяцями. Вважають, що у «консультаціях» беруть участь прихильники чинної влади.

Після того, як Єврокомісія фактично запросила Україну до переговорів про вступ до ЄС, Будапешт вибухнув килькома відверто антиукраїнськими заявами. 

Віце-прем’єр з європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанишина вважає, що політичні заяви Будапешта про «блокаду вступу» України до ЄС «не завадять реальній роботі» у питанні мови утворення угорської меншини в Україні.

Віце-прем’єр нагадала, що у вересні вперше за довгий час відбулася зустріч українсько-угорської міжвідомчої робочої групи з освіти, де детально проговорили питання освітнього процесу. За кілька місяців до того Верховна Рада продовжила перехідний період для впровадження нової моделі освіти, як рекомендувала Венеціанська комісія.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Американские военные обзаведутся «космолетом»: видео

25.05.2017 - 16:45
К 2020 году американская армия может получить летательный аппарат, способный ежедневно доставлять грузы на орбиту Земли. Вчера, 24 мая, пресс-служба Агентства перспективных оборонных проектов (DARPA) Министерства обороны США сообщила о ...