Оплата за опалення місць загального користування (МЗК): роз’яснення

Станом на 17 лютого сума заборгованості населення за послуги з централізованого опалення та централізованого гарячого водопостачання перед КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» сягає близько 204 мільйонів гривень (з нарахуваннями за січень місяць).   Радимо не поповнювати лави боржників і сплачувати все вчасно та в повному обсязі!  

Звертаємо увагу, що до КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» час від часу надходять звернення від мешканців квартир, які від’єднані від мереж централізованого опалення. Тема звернень – нарахування за послугу з централізованого опалення, які дані споживачі отримують у платіжках  в опалювальний період. Це нарахування за опалення місць загального користування (далі МЗК).

До опалення місць загального користування (далі МЗК)  відносяться опалення сходових клітин, вестибюлів, перехідних шлюзів, позаквартирних коридорів, колясочних, кладових, сміттєкамер, горищ, підвалів, шахт і машинних відділень ліфтів, вентиляційних камер та інших технічних приміщень. Якщо ж на сходових клітинках радіатори взагалі відсутні (не передбачені проєктом будинку), то оплата за цю складову не нараховується. Однак, плата за опалення МЗК також враховує частку за розподільчі трубопроводи, які знаходяться в підвалі або на горищі й саме за них нараховується оплата. Дані нарахування сплачують всі мешканці будинку, на які теплопостачальне  підприємство надає послугу, без винятку: сплачують і ті, хто отримують послугу з централізованого опалення, і ті, хто від’єднані від мереж.

Відповідно до вимог пункту 28 Постанови Кабінету Міністрів України від 21.07.2005р. №630 “Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення” – споживачі, які встановили у квартирі багатоквартирного будинку індивідуальні (автономні) системи опалення, сплачують послуги з централізованого опалення МЗК  будинку відповідно до методики, що затверджена Наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 31.10.2006 р. № 359.

Відтак,  кількість теплової енергії на опалення МЗК визначається за формулою:

Qмзк = ∑QКмзк + Qвтр, де ∑QКмзк – кількість теплової енергії на опалення окремого k-того приміщення місць загального користування, Гкал; Qвтр. – втрати теплової енергії розподільчими трубопроводами опалення будинку прокладеними в підвалі або на горищі.

Дана методика, як зазначено в Наказі Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 22.11.2018р. №315 (який скасовує Наказ №359), діятиме до моменту укладання відповідного договору за вимогами Закону України від 09.11.2017 року №2189-VIII “Про житлово-комунальні послуги” між співвласниками багатоквартирного будинку з виконавцем послуг, а також коли виконавці комунальних послуг після 01.05.2020 р. укладуть індивідуальні договори згідно з частиною сьомою ст. 14 вищезазначеного Закону.

Вкотре наголошуємо, КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» працює в межах чинного законодавства і такі нарахування за опалення місць загального користування є обов’язковими!   

Тож звертаємося до споживачів:  не ігноруйте платіжки за опалення МЗК, адже з часом може накопичитись чимала заборгованість. При постійній несплаті за послугу з централізованого опалення, зокрема й за опалення МЗК, підприємство змушене  звертатися до суду! Будьте відповідальними!

КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго»


Подпишитесь на новости

 
ads.bid
РедТрем

adpartner


РедТрэм Обменный

Комментарии закрыты.

Video >>

Роналду в матче “Реала” с “Депортиво” до крови разбили голову, видео

21.01.2018 - 20:23
Сегодня мадридский “Реал” в матче 20-го тура Примеро камня на камне не оставил от “Депортиво” – 7:1. Причем, “Реалу” пришлось отыгрываться после гола Адриана. Дважды в воротах соперника расписался лидер ...

Аргентинский голкипер пропустил глупейший гол: видео

12.02.2017
Удивительный гол пропустил «восходящая звезда» ...