ОП запропонував заборонити купівлю алкоголю і сигарет за готівку

Офіс президента (ОП) пропонує заборонити купівлю сигарет та алкоголю за готівку. Про це йдеться у заяві заступника керівника ОП Ростислава Шурми на брифінгу 24 січня.

За його словами, акцизний податок може стати одним із компенсаторів для майбутньої податкової реформи в Україні, яку лобіює ОП.

«Ми розглядаємо підвищення оподаткування шкідливого споживання. Це тютюн, алкоголь та викопне паливо. У рамках реформи ми приводитимемо ставки податків до середньоєвропейських рівнів», — пояснив чиновник.

Водночас підвищення акцизів доведеться проводити в комплексі з покращенням адміністрування податків.

«Ми плануємо дві фундаментальні зміни. Перша — це електронний акциз. Не допотопні акцизні марки, які клеяться на пачки, а унікальний QR-код… Другий концепт ми ще обговорюємо, рішення не ухвалили. Але щоб ця система запрацювала, нам потрібно перекласти розрахунки за підакцизні товари виключно у безготівковий формат, тобто на оплату карткою», — додав він.

За словами Шурми, такий формат де-факто вже вдалося випробувати під час паливної кризи навесні 2022 року.

«Всі постачальники палива перевели клієнтів на оплату картками та на оплату через додаток. Думаю, дискомфорт тривав тиждень-два. Далі всі адаптувалися. Це дозволило обілити оборот палива. Я впевнений, що це ж станеться з тютюном та алкоголем», — додав він.

Нагадаємо, 12 січня Верховна Рада ухвалила за основу законопроекти про впровадження е-системи контролю за обігом тютюнових та алкогольних виробів.

Законопроекти №8286 та №8287 були прийняті за основу з доопрацюванням відповідно 242 та 231 голосами. Розроблятиме та впроваджуватиме цю систему Міністерство цифрової трансформації.

Законодавча ініціатива спрямована на протидію незаконному виробництву та обігу тютюнових та алкогольних виробів та посилення контролю для сплати податків з підакцизних товарів.

Передбачається запровадження електронної марки акцизного податку та електронної системи обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів, рідин, які використовуються в електронних сигаретах. Зазначається, що запуск такої системи забезпечить створення, перегляд, моніторинг, відправлення, прийняття, збирання, внесення, накопичення, обробку, використання, розгляд, зберігання, захист, облік та надання інформації про товари, на які нанесено електронну марку.


Подпишитесь на новости

 
redtram
РедТрэм Обменный

Video >>

Под Авдеевкой ударные БПЛА ВСУ разбомбили блиндаж и военный грузовик «ДНР», видео

24.08.2018 - 10:50
Офицер ВСУ Анатолий Штефан Штирлиц, пребывающий в зоне ООС, опубликовал два видео на своей страничке в соцсетях, на которых видно как с воздушных зависающих над целью аппаратов сбрасываются взрывные устройства. ...

В России угрожают захватить Беларусь: видео

21.12.2016
После достаточно скандального заявления ведущего ...