Оголосили імена ще трьох лауреатів Нобелівської премії

Оголошено лауреатів Нобелівської премії з фізики за 2023 рік. Ними стали вчені, які провели дослідження динаміки електронів в атомах П’єр Агостіні, Ференц Крауш та Енн Л’Юїльє. Про це йдеться на сайті Нобелівського комітету.

Фізиків відзначили у створенні надзвичайно коротких імпульсів світла, які можна використовувати для вимірювання швидких процесів з рухом електронів.

Нагадаємо, вчора Нобелівську премію з медицини та фізіології присудили Каталін Каріко (Угорщина) та Дрю Вайсман (США) за відкриття щодо модифікацій нуклеозидних основ, які дозволили розробити ефективні мРНК-вакцини проти COVID-19.

«Завдяки своїм революційним відкриттям, які фундаментально змінили наше розуміння того, як мРНК взаємодіє з нашою імунною системою, лауреати зробили свій внесок у безпрецедентний темп розробки вакцин під час однієї з найбільших загроз для здоров’я людини в наш час», — заявили в Нобелівському комітеті.

Президент України Володимир Зеленський й російський опозиційний політик Олексій Навальний є фаворитами серед 351 номінанта на Нобелівську премію миру-2023. Втім, експерти вважають, що їх шанси не є великими, пише Reuters.

За словами нобелівських фахівців, переможцем навряд чи назвуть лідера воєнного часу.

Третій фаворит букмекерів — ув’язнений уйгурський активіст Ільхам Тохті. Найбільш вірогідними претендентами на перемогу експерти вважають активістів, які виступають за права жінок чи корінних народів, або борються зі зміною клімату.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Боец ВСУ одним выстрелом подбил танк террористов (видео)

12.04.2016 - 12:00
Некто под именем Николай Колесник, назвавшийся ветераном АТО, разместил у себя на Ютуб видео, на котором боец производит выстрел из Противотанковой ракетной установки. Ракета попадает в некий объект. Воодушевленный боец ...

Мосийчук устроил драку в облсовете Тернополя: видео

06.06.2018
Если раньше Тернополь делал всевозможные ...

Утомленная Путиным Меркель взорвала соцсети: видео

07.07.2017
Сегодня Путин в Гамбурге встретился ...

Вересень облил водой политолога-провокатора: видео

04.08.2017
Провокация против Вересня: чтобы остановить ...