Офіс президента відреагував на обмеження Starlink для ЗСУ

Американська компанія SpaceX, яка обмежила супутниковий зв’язок Starlink для військових в Україні, має визначитися, на чиєму боці. Про це заявив радник глави Офісу президента Михайло Подоляк у четвер, 9 лютого.

«Рік опору України. Компанії мають для себе вирішити: або вони на боці права на вільне життя і України, і тоді не вигадують, як нашкодити; або вони на боці Росії та її «права» на вбивства, захоплення територій. SpaceX (Starlink) та пані Шотвелл, бажано обрати конкретну опцію», – написав Подоляк у Twitter.

Компанією американського бізнесмена SpaceX було вжито заходів, щоб не дозволити українським військовим використовувати супутниковий інтернет-сервіс Starlink для управління дронами під час воєнних дій із Росією. Про це сказала президент і головний операційний директор SpaceX Ґвінн Шотвелл на прес-конференції у Вашингтоні, повідомляє Reuters у четвер, 9 лютого. За її словами, Starlink «ніколи не був призначений для використання як зброя».

Пізніше у розмові з журналістами Шотвелл згадала повідомлення про те, що українські військові використовували Starlink для управління безпілотниками – виявляли позиції противника, вели дальній вогонь і скидали бомби.

«Є речі, які ми можемо зробити, щоб обмежити їхню здатність робити це, і вже робимо», – сказала вона, маючи на увазі використання Starlink для роботи з безпілотниками, але відмовилася уточнити, яких саме заходів було вжито SpaceX.

За словами Шотвелл, використання Starlink із дронами виходить за рамки угоди SpaceX з українським урядом. Вона уточнила, що контракт призначений для гуманітарних цілей, як-от надання широкосмугового доступу до Інтернету лікарням, банкам і сім’ям, які постраждали від вторгнення Росії.

«Ми знаємо, що військові використовують їх для зв’язку, і це нормально. Але нам ніколи не йшлося про те, щоб вони використовували його з наступальною метою», – сказала вона.

На запитання, чи у SpaceX очікували, що буде використання Starlink з наступальною метою в Україні, коли ухвалювали рішення про доставку терміналів у зони конфлікту, Шотвелл відповіла: «Такої думки не було. І я не мала такої думки. Навіть не знаю. Але ми досить швидко навчилися».

Наприкінці минулого року в Україні у Starlink були перебої в обслуговуванні з причин, які у SpaceX не пояснили.

На запитання, чи ці збої були пов’язані із зусиллями SpaceX щодо обмеження використання Starlink з наступальною метою, Шотвелл сказала: «На це запитання відповіді не дам, бо не певна, що знаю відповідь».

Нагадаємо, вперше про проблему стало відомо ще в жовтні минулого року. Українські військові повідомили про збої у роботі Starlink Ілона Маска на лінії фронту, що перешкоджало зусиллям щодо звільнення території.

Про це тоді написало видання Financial Times із посиланням на високопосадовців українських чиновників. Деякі з пристроїв перестали працювати після того, як ЗСУ звільнили свою територію від Росії та перейшли лінію фронту. Частина відключень призвела до «катастрофічних» втрат зв’язку в останні тижні.

Прозвучало припущення, що проблема могла виникнути через те, що SpaceX намагається запобігти нецільовому використанню Starlink російськими силами. 


Подпишитесь на новости

 
redtram

Коментарі закриті.

Video >>

Диктатор Дутерте за ужином спел по требованию Трампа: видео

13.11.2017 - 12:04
Воздух Южно-Китайского моря, похоже, смог сдружить филиппинского диктатора Родриго Дутерте с американским президентом Дональдом Трампом. Лидеры двух стран, исповедующих совершенно разную идеологию, впервые встретились на саммите Азиатско-тихоокеанского экономического сотрудничества (АТЭС), ...

В новом клипе Седокова спела без нижнего белья: видео

14.04.2018
Экс-исполнительница группы «Виа Гра» Анна ...

Интернет взорвало видео, как Песков матом переводит высказывание Лаврова

31.12.2016
Пресс-секретарь Путина Дмитрий Песков показал, ...