Німеччина оголосила про новий потужний пакет військової допомоги

У вечірньому відеозверненні до народу України президент Володимир Зеленський розповів про новий пакет допомоги від Німеччини.

«Маємо новий потужний пакет підтримки від Німеччини. Це оборонна підтримка — 1 мільярд 300 мільйонів євро. І серед іншого в цьому пакеті посилення нашої ППО, а саме виробництво нових систем IRIS-Т й ракети для ППО. Завдяки цьому наші міста, тисячі життів наших людей будуть врятовані від російського терору. Дуже важливо, що в цьому пакеті також і потрібна нам артилерія — дійсно серйозний пакет, дуже. Німеччина — серед лідерів у допомозі нашому захисту, нашій державі та в збереженні миру в усій Європі», — зазначив Зеленський.

Президент також повідомив, що він обговорив з міністром оборони Німеччини Борисом Пісторіусом ситуацію на полі бою і співпрацю України й Німеччини у спільному виробництві озброєнь.

Крім того, Зеленський розповів про зустрічі з президентом Європейської ради Шарлем Мішелем і президенткою Молдови Маєю Санду, як відвідали Україну в День ггіності і свободи. За його словами, ці зустрічі теж були дуже продуктивними.

«Для мене честь оголосити про новий пакет допомоги під час мого візиту сюди. І до цього пакета, звісно ж, включено ще чотири системи IRIS-T SLM. Включено артилерійські боєприпаси 155 мм, а також протитанкові міни», – заявив сьогодні в Україні міністр оборони Німеччини Пісторіус.

Також у пакет увійдуть 60 високотехнологічних дронів-розвідників і понад 20 радіолокаційних систем.

На запитання про можливість постачання Україні ракет Taurus, Пісторіус сказав, що «нової інформації щодо Taurus немає». Але він заявив, що на наступний рік Німеччина планує поставити Україні 140 тисяч 155-мм снарядів.

«Це означає і акцентує, що ми з Україною стійко і надійно, ми підтримуємо Україну», – зазначив міністр.

Водночас видання Bild стверджує, що тепер кількість обіцяних Німеччиної систем ППО Iris-T SLM для України зросла до 12 одниць.

«Однак перша з чотирьох нових обіцяних систем з’явиться не раніше кінця 2024 року, а решта – не раніше 2025 року», – йдеться у повідомленні.

Як відомо, наприкінці жовтня Україна отримала третю систему Iris-T SLM. До кінця поточного року повинні надійти ще два таких комплекса, стверджував посол ФРН в Україні Мартін Єґер.


Подпишитесь на новости

 

Video >>

Морской пехотинец погиб, упав в яму: видео

17.12.2017 - 01:17
В Николаеве произошла трагедия, оборвавшая на ровном месте жизнь морского пехотинца ВСУ. Сержант провалился в яму под окном подвального помещения и получил серьезные травмы. Медики, прибывшие на вызов, констатировали смерть. ...

Как кошка отобрала котенка у ребенка (видео)

15.06.2015
Все мамы одинаковы. Они самозабвенно ...