Німеччина може надати Україні БМП Marder

Поки що не танки «Леопард», але… Німеччина виведе військову підтримку України на новий рівень і може розпочати постачання своїх БМП Marder.

Про це пише Süddeutsche Zeitung.

За даними видання, в німецьких урядових колах говорять про «якісний крок» у військовій підтримці України. Мова може йти про постачання бойових машин піхоти Marder, які можуть надійти зі складів Бундесверу, але більш ймовірно — з промислових запасів.

Український уряд давно просить про ці БМП. Як повідомляється, рішення було прийнято у тісній координації з Францією та США. Досі не зрозуміло, скільки одиниць буде поставлено і коли.

У середу  президент Франції Еммануель Макрон оголосив, що французькі колісні танк AMX-10 RC будуть поставлені в Україну. Президент США Джо Байден, зі свого боку, заявив, що розглядає можливість надання Україні бойових машин піхоти Bradley.

Уряди США та Німеччини можуть оголосити про свою частину угоди на цьому тижні. Три країни обговорювали це питання протягом кількох тижнів.

Нагадаємо, що наприкінці грудня депутати парламенту Фінляндії Андерс Адлеркройц (Шведська народна партія Фінляндії) і Атте Хар’янне («Зелені») закликали владу країни ухвалити рішення про передання Україні танків Leopard 2 для протистояння повномасштабному вторгненню Росії.

Фінські депутати абсолютно справедливо вказують на те, що їх країна могла б надати Україні невелику кількість з тих 200 танків Leopard 2, які в них є. І тут це вкрай важливо, щоб надати приклад іншим підключитися і допомогти ЗСУ такою технікою.

«Танк Leopard 2, створений у Німеччині, є ідеальним для цієї мети. З кінця 1970-х років були створені тисячі його модифікацій у Німеччині, Нідерландах, Швеції, Данії, Іспанії, Норвегії, Польщі, Фінляндії тощо. Це один із найпоширеніших західних танків, який переважає радянські за ефективністю», – йдеться у зверненні.

Канцлер Олаф Шольц неодноразово наголошував, що Німеччина діє у цьому питанні виключно в унісон зі своїми найближчими союзниками і не дасть Києву нічого, чого не дають інші союзники.

Деякі експерти вважають, що з технічної сторони «Leopard 2» краще для Збройних сил України, ніж «Abrams». І не тільки тому, що на німецьких танках вже є хрести (це теж, звісно, жарт). Річ у тім, що «Leopard 2» є стандартним танком польської армії, що різко б спростило логістику й ремонт цієї техніки. Адже, нагадаємо, Україна має спільний кордон з Польщею.


Подпишитесь на новости

 
redtram

Коментарі закриті.

Video >>

Яблоки, запеченные с медом и орехами видеорецепт

30.10.2015 - 12:57
Чтобы укрепить иммунитет, воспользуйтесь энергетическими смесями. Одна из них — мёд с орехами. ...

Как развлекаются богатые русские дети: видео

17.07.2017
Дети богатых семей зачастую бесятся ...