Німеччина і Польща запустять у березні «коаліцію бронетехніки» для України

Під Варшавою відбулися переговори між міністрами оборони Польщі і Німеччини, на яких було домовлено активувати з 26 березня «коаліцію бронетехніки».

В рамках цієї співпраці ставиться завдання допомогти Україні танками та іншою бронетехнікою. Про це повідомляє TVP World.

«26 березня ми активуємо як співлідери, Польща і Німеччина, коаліцію з надання бронетехніки на підтримку України», – заявив польський міністр Косіняк-Камиш на спільній пресконференції з Борисом Пісторіусом.

«Це одна з найважливіших коаліцій, які були створені, ми є двома провідними країнами цього проекту, до нього приєдналися інші партнери, такі як Велика Британія, Швеція та Італія», – сказав він.

Косіняк-Камиш зазначив, що особиста участь Пісторіуса у роботі з Польщею є ознакою дружби, партнерства і «роздумів про те, що зробити сьогодні, щоб допомогти Україні», а також роботи заради безпеки Європи, країн НАТО і «нашої цивілізації і нашого майбутнього».

Він назвав співпрацю в рамках НАТО і ЄС фундаментальною для європейської безпеки і запевнив, що вона буде зміцнюватися і розвиватися.

Нагадаємо, десять місяців тому Українська армія отримала від західних союзників 575 танків. Найбільший вклад внесла Польща. Про це повідомило постійне представництво цієї країни у ЄС в Twitter у четвер, 11 травня 2023 року.

На жаль, не уточнювалося — це з початку вторгнення у 2022 році чи під контрнаступ, який планувався з січня того року.

«З 575 поставлених на даний момент в Україну танків 325 передано Польщею. Нідерланди посідають друге місце (85), Німеччина третє (80) та США четверте (76). Крім того, із 28 літаків, переданих на даний момент до Києва, Польща відправила 14 винищувачів МіГ-29», – йшлося у повідомленні.

Раніше повідомлялося, що Польща передала Україні не менше як 240 танків Т-72. Також ЗСУ отримували польські танки PT-91 Twardy (модернізована версія Т-72) і Leopard 2. 

Нагадаємо,  Україні були гарантовані 74 танки модифікації Leopard-2. Трохи згодом була інформація, що ще в Україну надідуть 80 Leopard 1.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Танец украинских пограничниц взорвал соцсети: видео

20.06.2018 - 13:15
В сети становится популярным видео, на котором курсантки учебного центра Госпогранслужбы Украины в своей комнате танцуют в одном белье и с погонами. Поведение пограничниц уже вызвало двоякое отношения в среде ...