Німеччина блокує проєкти «Росатома» у Туреччині та Угорщині

Берлін натиснув на больову точку фашистської Росії. Німецький регулятор не видав дозволу на експорт електротехнічного обладнання від німецької Siemens Energy для будівництва атомних станцій у Туреччині та Угорщині у співпраці з російською корпорацією Росатом.

Про це повідомляє Коммерсант із посиланням на джерела у четвер, 16 лютого.

«Федеральне управління економіки та експортного контролю ФРН (BAFA) не видало німецькій Siemens Energy усі необхідні дозволи на поставку комплексного розподільчого пристрою (КРУЕ) на АЕС Аккую, що будується Росатомом в Туреччині», — пише видання.

За словами одного із джерел, BAFA не надала Siemens дозволу на експорт документації. Також у німецької сторони існують сумніви щодо точки постачання обладнання через побоювання, що КРУЕ може бути завезене до Росії, хоча такого типу електротехнічне обладнання виготовляється під конкретний об’єкт.

За словами співрозмовників видання, влада Туреччини ініціювала переговори з урядом Німеччини щодо умов, за яких поставки були б можливі. Вважається, що вирішенням проблеми могла б стати доставка КРУЕ під наглядом фахівців Siemens безпосередньо до АЕС, проте це збільшить вартість проекту, який зараз оцінюється у $20 млрд.

Також відомо про те, що BAFA блокувало постачання і для АЕС Пакш-2, яка будується Росатомом в Угорщині. Відомство відмовилося видати Siemens Energy дозвіл на постачання системи керування технологічними процесами. Siemens Energy ділить контракт із французьким Framatome, якому Франція надала такий дозвіл. Глава МЗС Угорщини Петер Сійярто заявив 14 лютого, що розглядає дії Берліна як порушення суверенітету.

Ця ситуація показує, що є можливості натиснути на уряд Орбана, який всіляко підтримує Путіна у його війні проти України (і це не перебільшення). А також на Анкару, яка блокує прагнення вступу Швеції до НАТО і допомагає Росії обходити деякі західні санкції.

На жаль, на сьогодні ЄС не зміг дійти згоди щодо запровадження санкцій проти Росатому. Всі розуміють, що ця компанія веде злочинну діяльність (мова про напад на Чорнобильську АЕС і захоплення Запорізької АЕС), але вона занадто багато метастазів запустила в економіку багатьох країн. І намагається це робити і далі, що підтверджують названі проєкти у Туреччині і Угорщині.


Подпишитесь на новости

 
redtram

Коментарі закриті.

Video >>

Колонна военной техники с боевиками ДНР покинула Луганск: видео

27.11.2017 - 13:46
Если во время разгара переворота в Луганске главарь ДНР пригнал на помощь оппонентам Плотницкого колонну военной техники со своими боевиками под покровом ночи, то ушла она в обратном направлении в ...

Собачка учит младенца ползать (видео)

08.04.2016
На этом видео собачка пытается ...

В страшной аварии в России погибли украинцы: видео

25.05.2017
В консульской службе подтверждают смерть ...

Собачка делает себе джакузи (видео)

06.04.2016
Многие люди хотят заиметь джакузи. ...