Ніккі Хейлі виграла у Трампа перший праймеріз

Претендентка у кандидати від Республіканської партії на посаду президента США Ніккі Хейлі (дехто пише Гейлі) виграє праймеріз у Вашингтоні, округ Колумбія, набравши вдвічі більше голосів, ніж її суперник Дональд Трамп. Про це у понеділок, 4 березня, повідомляє The Hill.

Це перша перемога Хейлі в процесі висунення кандидатів від Республіканської партії. Вона набрала 1274 голоси проти 676 у колишнього президента Трампа за всіма виборчими округами.

Ця перемога перериває серію перемог Трампа, щоб розпочати змагання Республіканської партії за номінацію. Видання наголошує, що це дуже потрібний тріумф для Хейлі, щоб показати, що вона здатна випередити Трампа, але у неї ще довгий шлях попереду.

Хейлі пообіцяла залишитися в перегонах принаймні до Супервівторка цього тижня, коли голосуватимуть понад десяток штатів. Але вона не змогла виграти у жодному зі штатів дострокового голосування в січні та лютому. І, як зазначає видання, жоден майбутній штат, не виглядає як явна можливість для її перемоги.

Тим не менш, перемога на праймеріз округу Колумбія за принципом «переможець отримує все» дасть їй усіх 19 делегатів. Голосування в окрузі проходило протягом трьох днів з п’ятниці по неділю.

Водночас, Трамп має велику перевагу в кількості делегатів, яка, ймовірно, значно зросте у вівторок із голосуванням у додаткових штатах. Кандидатам потрібно щонайменше 1215 делегатів, щоб математично завоювати номінацію від Республіканської партії.

В лютому під час виступу в Клемсонському університеті, який вона свого часу закінчила, Хейлі наголосила, що не збирається виходити з президентських перегонів попри невтішні результати опитувань. Та водночас вона перейшла до прямої критики Трампа, назвавши його «катастрофою» для Республіканської партії, «більш неврівноваженим і несповна розуму», ніж коли він брав участь у виборах уперше.

Хейлі водночас розкритикувала інших республіканців за те, що вони «занадто бояться сказати про це вголос»: «Звичайно, багато політиків, які зараз публічно підтримують Трампа, потій бояться його. Вони знають, якою катастрофою він був і буде для нашої партії».

«Що ж, я не боюся говорити незручну правду вголос. Я не відчуваю потреби вислужуватись перед ним. І я не боюся відплати Трампа. Я нічого від нього не шукаю», – наголосила Хейлі.

Нагадаємо, днями вона заявила, що в разі, коли Росія зможе захопити Україну, наступними жертвами її агресії стануть Польща і країни Балтії, що є членами НАТО. 

«Це негайно втягує Америку у війну. Саме цього ми намагаємося уникнути. І саме тому цей пакет допомоги (Україні — ред.) такий важливий», — сказала вона.

Політик наголосила, що США повинні дати Україні все необхідне для відбиття агресії РФ.

«Україна не просить війська, вона просто просить техніку і боєприпаси для перемоги в цій війні. У них є велика бойова сила. Нам потрібно дати їм те, що їм потрібно, щоб вони могли перемогти, а ми змогли запобігти відправленню наших військових на війну», — заявила Хейлі.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Как развлекаются американские любители оружия (видео)

07.11.2015 - 20:10
Впечатляющее видео ночных стрельб на слёте владельцев автоматического оружия Дважды в год на стрельбище Knob Creek Gun Range в американском штате Кентукки проходит слёт любителей автоматического оружия. Бен Филиппи, побывавший ...

Распускание розы. Замедленная видеосъемка

07.11.2015
А Вы видели как распускается ...

Первый успех бойцов АТО в статусе Объединенных сил: видео

22.02.2018
Возле оккупированного Докучаевска террористы частенько ...