«Ніхто не змушує угорців бути в ЄС», — глава МЗС Чехії

Міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський розкритикував заяви прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана, який порівняв євроінтеграцію з планами Гітлера щодо європейської єдності.

Про це повідомляє Euractiv.

Навіть Адольф Гітлер мріяв про європейську єдність і згодом звертався до ідеї «ще тіснішого союзу», заявив Орбан у Веспремі на заході Угорщини в п’ятницю, що викликало критику з боку Чехії.

«Сучасна форма європейської співпраці була зумовлена двома місіями: мир і добробут. Якщо він не може виконати дві свої первісні місії, то який сенс у ЄС?», – також сказав Орбан.

«Ніхто не змушує угорців бути частиною цієї спільноти, якщо вони відчувають дискомфорт», – заявив Ліпавський під час теледебатів на Чеському телебаченні.

Антиєвропейська риторика угорського прем’єра посилилася після того, як Брюссель посилив фінансовий тиск на його країну. Суперечки з союзом з питань верховенства закону і корупції призвели до того, що Брюссель відмовив у допомозі на суму понад 30 мільярдів доларів. Це також породило припущення про те, що Орбан має намір зрештою вивести Угорщину з ЄС, що уряд країни неодноразово заперечував.

Нагадаємо також, що наприкінці квітня міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський жорстко відреагував на коментарі глави МЗС РФ Сергія Лаврова про чеського президента. Ліпавський у своєму Twitter назвав російського візаві клоуном і заявив, що керівництво терористичної РФ має постати перед трибуналом.

«Висловлювання клоуна Лаврова про нашого президента Павела просто смішні. Росія — терористична держава, і її керівництво має постати перед міжнародним трибуналом», — заявив він.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Савченко отличилась зажигательными танцами в пабе: видео

13.11.2017 - 20:35
Надежда Савченко снова стала «звездой». Если ранее в Сеть выложили видео, где она «отжигала» на юбилее журналиста Гордона под «Дольче Габбана» Верки Сердючки, то теперь она отметилась в Ирпене. На ...

Дубль Месси принес «Барселоне» победу над «Реалом»: видео голов

24.04.2017
«Барселона» догнала «Реал» в турнирной ...

ВСУ уничтожили ДОТ террористов с помощью ПТУР: новое видео

16.02.2019
Фронтовой волонтер Юрий Мысягин опубликовал ...

Верховную Раду окрасили в красный цвет: видео

22.03.2018
Здание Верховной Рады с наступлением ...