НБУ випустив пам’ятні медалі Охтирка та Волноваха

Національний банк України випустив дві нові пам’ятні медалі: Місто героїв — Охтирка та Місто героїв — Волноваха. Про це 1 березня повідомила прес-служба НБУ у Facebook.

Тираж кожної медалі — до 100 000 штук, у тому числі до 50 000 штук у 2023 році.

Зазначається, що у лютому 2022 року Охтирка однією з перших прийняла на себе ворожі удари.

На аверсі медалі, присвяченій місту, на тлі стилізованого сяючого сонця з блискавками розміщено малий герб України, під яким птах — символ визволення. Внизу — місто під ворожими бомбардуваннями, слід від ракети, що влучає по будівлі міськради та житловому будинку, за яким бавиться дитина.

На реверсі — стилізована композиція, що представляє сьогодення крізь призму твору уродженця Охтирки Івана Багряного Тигролови: український захисник, над яким сяє сонце, і напис: Сміливі завжди мають щастя.

У Волноваху війна «прийшла» у травні 2014 року, а у 2022 році там точилися запеклі бої. У результаті місто практично знищене і тимчасово окуповане.

На аверсі медалі Волноваха літеру «н» замінює фрагмент залізничної колії, що сягає малого герба України та символізує прагнення до деокупації. Також на цій стороні зображено стилізовані фрагменти карт Донецька та Маріуполя.

На реверсі — образ українського воїна та елементи герба міста.

Нагадаємо, що у 2022 році було випущено чотири пам’ятні медалі із серії Міста героїв, присвячені Маріуполю, Харкову, Херсону, а також Бучі, Гостомелю та Ірпеню.

Нацбанк України 18 липня 2022 року представив пам’ятні монети «Ой, у лузі червона калина» номіналом 5 та 10 гривень.

«Під час війни пісня «Ой, у лузі червона калина» стала українським символом незламності та гімном мужнього протистояння ворогові. Як і сотні років тому, суть цієї пісні залишається актуальною і зараз – боротьба з московською владою за незалежність України. Тому на знак глибокої поваги та подяки українським захисникам ми вводимо в обіг ці нові пам’ятні монети», — сказав тоді на презентації заступник голови Національного банку Олексій Шабан.

 Монета номіналом 10 гривень виготовлена із срібла 925 проби, її тираж – до 5 000 штук; монета номіналом 5 гривень виготовлена із нейзильберу, тираж – до 250 000 штук.

Пам’ятні монети «Ой, у лузі червона калина» продовжують нову серію «Безсмертна моя Україна». Дизайн їх розробив київський художник Дмитро Кривоніс. На аверсі монет у центрі розміщена стилізована символічна композиція, на якій захисники різних поколінь: козак, січовий стрілець та сучасний воїн ЗСУ піднімають калину – опоетизований символ України, крона якої нагадує абриси кордонів України. На реверсі монет у центрі зображена гілка з листком та ягодами калини.


Подпишитесь на новости

 
redtram

Коментарі закриті.

Video >>

В США показали видео полета самого большого в мире самолета

01.06.2017 - 14:32
Мир облетели фотографии самого крупного в мине самолета  «Стратолаунч», который создан соучредителем компании Microsoft Полом Алленом. По сути это даже не традиционный самолет, а летательный аппарат для вывода на орбиту ...

Беспилотные автомобили Google серьезно приблизились к реальному потребителю

15.09.2015
Компания Google назначила руководителя направления ...

В Лестере прогремел мощный взрыв в магазине: фото и видео

25.02.2018
В 142-тысячном британском Лестере (главный ...