НБУ припустив відмову від прив’язки курсу гривні до долара

Зростання ролі євро у розрахунках в Україні може призвести до того, що у майбутньому Національний банк відмовиться від долара як основної валюти курсової прив’язки. Про це регулятор повідомив напередодні. Пріоритет може бути наданий євро.

Вказано, що Рада оверсайту індикаторів грошового та валютного ринків 28 лютого вперше провела періодичний огляд індикаторів валютного ринку (офіційного курсу гривні до іноземних валют, облікової ціни банківських металів та довідкового значення курсу гривні до долара США).

Як зазначили учасники засідання, валютна структура угод на валютному ринку України підтверджує статус долара США як основної курсоутворюючої валюти. Водночас у сегменті операцій банків з клієнтами частка угод в євро в загальному обсязі ще з довоєнних часів має тенденцію до зростання. Зокрема, за операціями з купівлі безготівкової валюти клієнтами частка угод в євро упритул наблизилася до 50%.

«Продовження цієї тенденції з урахуванням євроінтеграційних прагнень України може вже в недалекому майбутньому актуалізувати питання доцільності переходу з долара до євро як основної валюти курсової прив’язки», – йдеться у повідомленні.

На поточному етапі, як відзначили зовнішні члени Ради оверсайту, учасники ринку вже відчувають потребу в розрахунку індикатора довідкового значення курсу гривні до євро станом на 12 годину.

Тим часом сьогодні курс гривні трохи зміцнився відносно долара і євро в обмінних пунктах.

Так, середній курс продажу долара знизився на 5 копійок до 39,35 гривень, курс євро впав теж на 5 копійок до 42,95 гривень.

Сьогодні обмінні пункти купують долар у середньому по 38,85 гривні, а євро – по 42,25 гривні.

На міжбанку курс американської валюти перебуває на рівні 39,11-39,14 грн/долар (купівля-продаж) – зниження на 12 копійок порівняно із закриттям у попередній день.

Нацбанк вчора знову підвищив курс долара до гривні до історичного максимуму – 39,343 грн (+0,1132 грн). Курс євро становить 42,6911 грн (+0,2013 грн).


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Кот-вегетарианец, который страстно пожирает капусту

22.11.2015 - 12:24
А на этом видео можете увидеть кота-вегетарианца, который страстно пожирает капусту. Судя по выражению морды – он на диете. Причем, такие случаи не единичны. Одна женщина из Винницы, её дом находится ...

Появилось видео обрушения многоэтажки в Стамбуле

06.02.2019
Сегодня в Стамбуле обрушилось 8-этажное ...