Нардепи отримали листа з погрозами від лобіста УПЦ МП, – В’ятрович

Член комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Володимир В’ятрович повідомив про отримання депутатами листа з погрозами від американської адвокатської контори Amsterdam & Partners LLP, яка представляє інтереси УПЦ МП і фінансується екснардепом і бізнесменом Вадимом Новінським.

Стиль листа нагадує той, що використовують колектори — перекручування фактажу, залякування діями, які в принципі неможливі, незаконні і не в їх компетенції…

«Щойно завершилося засідання комітету на якому розглядали безпрецедентну ситуацію — листа з погрозами на імʼя депутатів Верховної Ради України з приводу законопроєкту про  заборону Російської православної церкви від американської адвокатської контори, яка зазначає що представляє інтереси так званої Української православної церкви Московського патріархату», — написав В’ятрович у Facebook.

Він повідомив, що ця адвокатська контора фінансується колишнім нардепом Вадимом Новінським, у зв’язку з чим на комітеті ухвалили рішення звернутися до СБУ, «аби вони проінформували про ситуацію своїх американських колег».

«Для мене цей лист із погрозами… є свідченням того, що ми справді підготували якісний проєкт, який може спинити вплив російської церкви в Україні», — зазначив він.

Нагадаємо, 5 березня Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендував парламенту підтримати в другому читанні і в цілому законопроєкт 8371. Про це тоді повідомив В’ятрович.

За його даними, редакція законопроєкту досить потужна й передбачає заборону в Україні російської церкви. Мова про УПЦ (раніше УПЦ МП), а також інших релігійних організацій, що тим чи іншим чином пов’язані з Росією. Підтримали на комітеті це рішення одноголосно. Що цікаво, навіть Юрій Павленко, що був затятим регіоналом, проголосував «за»…

Документ, серед іншого, в трактуванні В’ятровича передбачає, що:

  • Російська православна церква має бути заборонена законом;
  • діяльність усіх релігійних організацій, які є афілійованими з нею, буде припинятися за чіткою процедурою, яка включатиме дослідження, припис про виконання закону і судову заборону;
  • РПЦ і афілійовані з нею структури не зможуть використовувати державне і комунальне майно;
  • перехід громад до української помісної православної церкви буде значно спрощено.

«Тепер – рішення за Верховною Радою. Сподіваюся, у колег вистачить політичної волі без зволікань ухвалити цей важливий закон», − підсумував В’ятрович.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Во время матча Партизана и Цревны Звезды произошла бойня фанатов: видео, фото

14.12.2017 - 18:20
В Сербии пришлось прерывать поединок национального чемпионата между столичными командами «Партизан» и «Цревна Звезда». Всему виной жестокая бойня между фанатами команд. Случилось это в конце первого тайма. Поражает жестокость, с ...