Найбільший держбанк ОАЕ обмежує бізнес з РФ

Банки Вірменії не прийматимуть російські карти НСПК Мир

Головний державний банк Дубая Emirates NBD закрив російський підрозділ, а також значну кількість великих російських рахунків (понад $5 млн) або пов’язаних з особами, що потрапили під санкції. Крім того, банк перестав приймати рублеві перекази та платежі, повідомляє видання The Moscow Times.

За інформацією видання, раніше банк активно працював із росіянами — обслуговував великі операції з торгівлі нафтою, а також відкрив окремий підрозділ для роботи з заможними росіянами. Однак після відвідування країни представниками Міністерства фінансів та Державного департаменту США та включення до списку санкцій кількох місцевих компаній, які торгували російською нафтою в порушення цінової стелі, політика Emirates NBD стала змінюватися. Крім того, на банк вплинуло отримання Мінфіном США розширених повноважень для покарання іноземних банків, чия діяльність сприяє обходу санкцій та роботі російського ВПК. 

Нагадаємо, Дубай став одним із головних каналів фінансового зв’язку із зовнішнім світом для російського бізнесу після введення масштабних санкцій за вторгнення в Україну. Тепер під тиском США це вікно починає закриватися: банки ОАЕ слідом за кредитними організаціями Туреччини та Китаю обмежили розрахунки з Росією та почали закривати рахунки компаніям та фізичним особам. Відомо, що під удар вже потрапили велика мережа з торгівлі нафтою Роснефти, Уралкалій і мільярдер Іван Таврін, який став найбільшим покупцем активів іноземних компаній, що пішли з Росії.

Вірменія теж «підрізає» крила росіянам

Тим часом більшість банків Вірменії з 30 березня припинять працювати з картками російської платіжної системи Мир. Про це повідомив представник «дочки» російського банку ВТБ у країні, пише російська агенція РБК.

Повідомляється, що користувачам стануть недоступні оплата в POS-терміналах та зняття готівки в банкоматах інших банків.

Інформацію про припинення обслуговування карток Мир у Вірменії також підтвердило джерело видання на російському платіжному ринку. Вле зазначається, що ВТБ це не торкнеться, оскільки цей банк не популярний серед росіян-релокантів.

Зазначається, що в лютому оператор Мир потрапив під санкції США. В обґрунтуванні говорилося, що вона допомагає Росії обходити обмеження й зберігати зв’язок з міжнародною фінансовою системою.

Тепер співпраця з НСПК Мир загрожує вторинними санкціями тим організаціям, які наважаться його зберегти.

Додамо, що НСПК було створено у 2014 році після введення санкцій за анексію Криму на випадок проблем із міжнародними платіжними системами. 100% компанії належить Банку Росії.

Що було раніше

Уряд Кіпру дав вказівку банківському сектору острова припинити всі операції з рублем. Про це 5 грудня 2023 року повідомила Cyprus Mail.

Зазначається, що відповідне рішення було ухвалене через рішення США направити до цієї країни команду співробітників ФБР та Агентства по боротьбі з фінансовими злочинами (FinCen) для участі у розгляді 29 судових справ, пов’язаних з обходом санкцій щодо Росії. 

«Місцеві банки зобов’язані припинити всі операції з російським рублем. Також розпочалися  перевірки у місцевих юридичних компаніях через можливі зловживання процедурою прискореної реєстрації бізнесу для росіян, що дало їм можливість у прискореній формі отримувати посвідку на проживання, дозвіл на роботу та податкові пільги», — йдеться у повідомлені. 

Раніше міжнародний консорціум журналістських розслідувань (ICIJ) оприлюднив доповідь під назвою Cyprus Confidential, у якій повідомив про факти корупції та порушення міжнародних санкцій на Кіпрі. Розслідування, окрім іншого, стосувалося інвестицій російських підприємців на острові та видачі «золотих» паспортів.

Кіпрська влада в прагненні відбілити репутацію острова як ділового та фінансового центру створила підрозділ для контролю за дотриманням режиму міжнародних санкцій.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Не самый удачливый гимнаст (видео)

22.11.2015 - 19:42
Неудачи в спорте случаются часто. Но в данном случае, кроме самого спортсмена, пострадали еще и судьи. На видео гимнаст во время соревнований перестарался во время толчка и взлета. В следствии ...

Автомобиль врезался в толпу зрителей во время гонок (видео)

28.03.2015
На «Северной петле» немецкого автодрома ...

Появилось видео уничтожения передовой позиции террористов ДНР

26.01.2018
Фронтовой волонтер Юрий Мысягин рассказал ...