Нафта дешевшає через Саудівську Аравію
Світові ціни на нафту продовжують знижуватися вранці у четвер після помітного падіння у середу. Про це свідчать результати товргів 26 вересня. Саудити вирішили збільшити видобуток, щоб повернути втраченні ринки збуту.
Так, листопадові ф’ючерси на сорт нафти Brent подешевшали на лондонській біржі ICE Futures на $1,73 (2,37%) до $71,17 за барель.
Листопадові ф’ючерси на марку нафти WTI знизилися на електронних торгах Нью-Йоркської товарної біржі (NYMEX) на $1,75 (2,51%), до $67,94 за барель.
«Чорне золото» дешевшає на повідомленнях про намір Саудівської Аравії збільшити видобуток, щоб повернути собі частку ринку. Як пише Financial Times з посиланням на джерела, королівство планує відмовитися від свого неофіційного цінового орієнтира у $100 за барель нафти й збільшить видобуток, щоб відвоювати свою частку ринку, навіть якщо це призведе до зниження цін.
Газета стверджує, що саудівський уряд більше не хоче й надалі поступатися часткою ринку іншим виробникам нафти, і вважає, що має достатньо джерел фінансування, серед яких міжнародні резерви та облігації, щоб витримати період зниження цін на сиру нафту.
Саудівська Аравія зараз видобуває 8,9 млн барелів на добу – найменше з 2011 року, якщо не рахувати періоду пандемії та атаки безпілотників на родовище Абкайк у 2019 році.
За планами, тепер країна має поступово – щомісяця на 83 тис. барелів на добу – відновити свій видобуток на 1 млн барелів до грудня 2025 року. Ці темпи можуть виявитися швидшими, якщо інші країни не будуть дотримуватися домовленостей у межах угоди ОПЕК+, стверджує видання.
Відомо, що у межах угоди ОПЕК+, спрямованої на підтримку цін на нафту, Саудівська Аравія взяла на себе більшу частину добровільного зменшення видобутку. За останні два роки вона скоротила його на 2 млн барелів на добу, що становить понад третину від загального скорочення в ОПЕК+.
Є проблеми з нафтою і в РФ. Обсяги постачань російської нафти впали минулого тижня до найнижчого рівня з липня, що призвело до скорочення доходу РФ до найнижчого показника за останні вісім місяців. Експорт нафти знизився до 3,1 млн барелів на добу, а зупинка терміналу Козьмино спричинила різке падіння постачань. Про це повідомив Bloomberg 24 вересня.
Середні чотиритижневі обсяги експорту нафти знизилися до 3,1 мільйона барелів на добу станом на тиждень до 22 вересня, що на 115 тисяч барелів на день менше, ніж у попередній період. Щотижневі обсяги скоротилися приблизно на 390 тисяч.
Чотириденна перерва в роботі експортного терміналу Козьмино на Тихоокеанському узбережжі Росії свідчить про те, що технічне обслуговування порту спричинило різке падіння потоків нафти.
Так, валовий дохід знизився до найнижчого рівня з кінця січня як на щотижневій, так і на чотиритижневій основі, оскільки зменшення обсягів переважило перше за три тижні підвищення ціни на основну нафту Росії марки Urals. Це підвищення на $3 за барель повернуло вартість марки вище порогу в $60, який країни G7 намагалися встановити як санкції проти Москви через вторгнення в Україну.
Середній рівень переробки нафти в Росії з 12 по 18 вересня знизився до 5,28 мільйона барелів на день, що є найнижчим щотижневим показником із кінця червня, оскільки російські нафтопереробні заводи почали сезонне технічне обслуговування.
Подпишитесь на новости