Нацбанк почав замінювати банкноти старого зразка

Національний банк з 1 січня розпочав поступове вилучення з обігу паперових банкнот номіналами 5, 10, 20 та 100 гривень зразків 2003-2007 років. Ці купюри замінять на нові.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.Замість вилучених банкнот в обіг надійдуть оновлені банкноти та обігові монети номіналами 5 та 10 гривень зразка 2018 року та нові банкноти номіналами 20 та 100 гривень.

Банки України припинять видавати з кас банкноти старого зразка за всіма видами готівкових операцій, а Нацбанк перестане підкріплювати такими банкнотами каси банків.

Банкноти попереднього покоління передадуть до Національного банку для подальшої утилізації.

Поступова заміна попередніх поколінь банкнот підвищить захист і якість грошей і зробить розрахунки зручнішими для громадян.

Зазначається, що старі банкноти залишаться дійсними платіжними коштами, ними можна буде розраховуватись, як і раніше. Але, потрапивши до банків, банкноти попереднього покоління передаватимуться до Національного банку для утилізації, а не повертатимуться в обіг.

НБУ пояснює своє рішення тим, що старі купюри вже зносилися, а велика кількість різних дизайнів банкнот одного номіналу в обігу може призводити до плутанини.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

На арене цирка на лошадь напали тигр и львица, видео

15.01.2018 - 17:32
Сотни зрителей цирка в китайской провинции Хэбэй стали свидетелями достаточно эмоционального противостояния на арене лошади и двух хищников – тигра и львицы. Они несколько раз впивались зубами в свою добычу, ...

Как развлекаются богатые русские дети: видео

17.07.2017
Дети богатых семей зачастую бесятся ...

Факт кнопкодавства «слуги народа» попал на видео

11.09.2019
В президентской фракции в Раде ...