Нацбанк почав замінювати банкноти старого зразка

Національний банк з 1 січня розпочав поступове вилучення з обігу паперових банкнот номіналами 5, 10, 20 та 100 гривень зразків 2003-2007 років. Ці купюри замінять на нові.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.Замість вилучених банкнот в обіг надійдуть оновлені банкноти та обігові монети номіналами 5 та 10 гривень зразка 2018 року та нові банкноти номіналами 20 та 100 гривень.

Банки України припинять видавати з кас банкноти старого зразка за всіма видами готівкових операцій, а Нацбанк перестане підкріплювати такими банкнотами каси банків.

Банкноти попереднього покоління передадуть до Національного банку для подальшої утилізації.

Поступова заміна попередніх поколінь банкнот підвищить захист і якість грошей і зробить розрахунки зручнішими для громадян.

Зазначається, що старі банкноти залишаться дійсними платіжними коштами, ними можна буде розраховуватись, як і раніше. Але, потрапивши до банків, банкноти попереднього покоління передаватимуться до Національного банку для утилізації, а не повертатимуться в обіг.

НБУ пояснює своє рішення тим, що старі купюри вже зносилися, а велика кількість різних дизайнів банкнот одного номіналу в обігу може призводити до плутанини.


Подпишитесь на новости

 
redtram

Коментарі закриті.

Video >>

Ляшко объявил о женитьбе: видео

09.04.2018 - 01:49
Лидер Радикальной партии Олег Ляшко решил совместить приятное с полезным и жениться. Приятное предложение он сделал своей гражданской жене Росите. Полезное себе — женатый кандидат в президенты имеет больше шансов ...

Большое судно врезалось в мост в Китае: видео

02.04.2017
Грузовое судно, перевозившее около тысячи ...