На Вінниччині значно збільшать площі під цукрові буряки

Якщо раніше аграрії віддавали перевагу вирощуванню рослинності, яка йшла на експорт, то через об’єктивні та суб’єктивні причини тепер змушені змінювати «орієнтири». Так, начальник Вінницької ОВА Сергій Борзов анонсував, що у 2023 році планується збільшити площі цукрових буряків на 27% порівняно з 2022 роком.

«На Вінниччині структура посівних площ дещо зміниться в частині зменшення площ під зерновими культурами (з 49,7% до 43,7%) та збільшення під технічними (з 35,1% до 40,7%) — овочами, картоплею та кормовими культурами. Зокрема, прогнозується зменшення площ під озимими зерновими на 6% кукурудзою на зерно — на 22% до показників 2022 року. Натомість площі під соняшником прогнозовано зростуть на 8,4%, соєю — на 12,5%, цукровими буряками — на 27%. Збільшиться і площа під картоплею та овочами на 1%, кормовими культурами — на 6%», — написав Борзов у соцмережах.

Нагадаємо, Вінницька область — одна з найбільших виробників цукру. Кожен четвертий кілограм цукру в Україні виробляють саме на Вінниччині. В середині січня 5 цукрових заводів регіону завершили виробничий сезон та виробили 360 тисяч тонн цукру, переробивши 2,4 млн. тонн цукрових бурякв. Найбільш успішними були Крижопільський та Гайсинський заводи родини Порошенків (70% цукру виробили). Минулого сезону заводи регіону виробили 363,5 тис. тонн цукру. Дефіциту цукру в Україні немає.

Площі цукрових буряків у 2022 році по всіх категоріях господарств становили 43,3 тис. га, зокрема, в сільськогосподарських підприємствах — 38,3 тис. га. Різке збільшення площ під буряк означає, що аграрії змінять світогляд, частково відмовивши від експорту зерна, адже з цим є проблеми.


Подпишитесь на новости

 
redtram

Коментарі закриті.

Video >>

В Питере обрушилось здание института: появилось видео

16.02.2019 - 18:37
В России в здании Санкт-Петербургского национального исследовательского университета информационных технологий 16 февраля обрушилась крыша. Причем, она «провалила» перекрытия с пятого до первого этажа. ЧП произошло в разгар учебного дня. По ...

Погладь кота

27.10.2015
Погладь кота! Ведь он так ...

Нападение на школу в России: появилось видео с места жуткой бойни

19.01.2018
В Улан-Удэ девятиклассник набросился с ...