На Вінниччині суд виніс вирок чоловікові, який проігнорував дві повістки на мобілізацію

У Вінницькій області до 2 років іспитового терміну засудили чоловіка, який отримав дві повістки, але після проходження ВЛК відмовився від мобілізації через хворого батька.

Про це йдеться у вироку Ямпільського районного суду. 

За даними суду, чоловік у 2015-2017 роках проходив строкову службу у ЗСУ та після звільнення з армії перебував у запасі. У квітні 2023 року він пройшов військово-лікарську комісію, яка визнала його придатним до служби в армії. Того ж дня він отримав повістку та повинен був прийти до ТЦК і СП 19 квітня, проте цього не зробив. 

У травні 2023 року чоловіку знову вручили повістку, проте і її він проігнорував. 

На суді підозрюваний пояснив, що він єдина дитина у родині, його мати померла, а батькові недавно зробили операцію на серці і йому потрібна допомога. Чоловік провину визнав і просив суворо його не карати. 

Суд визнав чоловіка винним за ст. 336 КК України та засудив до 3 років позбавлення волі, замінивши реальний термін на 2 роки іспитового. 

Нагадаємо, 9 серпня Вінницький апеляційний суд залишив без змін вирок Жмеринського міськрайонного суду, яким визнано винуватим в ухиленні від призову за мобілізацією чоловіка, якому призначено покарання у вигляді 3 років позбавлення волі.

Як повідомляє пресслужба ВАС, в апеляційній скарзі обвинувачений просив змінити вирок: призначити йому покарання у виді трьох років позбавлення волі та звільнити від його відбування, встановивши іспитовий строк ­– 1 рік. На цьому наполягав і захисник. Аргументував тим, що жмеринчанин має позитивні характеристики, виховує двох дітей, раніше до кримінальної та адміністративної відповідальності не притягувався, кається у скоєному.

Однак колегія ВАС під головуванням судді Сергія Бурденюка апеляційну скаргу обвинуваченого відхилила. Як вказано в матеріалах кримінального провадження, 34-літній чоловік отримав повістку, але у потрібний час і день без поважних причин, умисно не прибув до призовного пункту. Відтак порушив процес комплектування Збройних Сил України під час мобілізації, бо ухилився від призову.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

В Василькове учительницу довели до срыва: видео

21.03.2018 - 20:56
В Василькове Киевской области учительница позволила себе ненормативную лексику на уроке в отношении одного из учеников старшего класса. Это сняли на видео и выложили в Ютуб.  За что учительница Людмила ...

Вышел трейлер восьмого сезона «Игры престолов»: видео

06.03.2019
В Сети появился трейлер завершающего ...