На Вінниччині перейменували два населені пункти

Верховна Рада, як остання інстанція, прийняла рішення перейменувати два населені пункти на Вінниччині. Йдеться про селища Ленінка та Первомайське Гайсинського району.

Про це повідомляють на офіційному сайті парламенту.

На пленарному засіданні 29 червня перейменували 7 населених пунктів. Зокрема двох маленьких селищ у Вінницькій області, а саме: 

  • селище Ленінка стане Привітне;
  • селище Первомайське стане Гадаї.

Нагадаємо, раніше виник скандал навколо рішення Нацкомісії зі стандартів державної мови, яка запропонувала нові назви для 41 населенного пункту Вінниччини.

На думку залучених Комісією фахівців-філологів та істориків закладів вищої освіти з усіх регіонів України їх рекомендації відповідають закону «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії».

Назви сіл, селищ, міст Вінницької області, які «можуть не відповідати лексичним нормам української мови, зокрема стосуватися російської імперської політики», викладені у Додатку 1 до Рішення

«Не відповідають правописним, словотвірним та словозмінним нормам української мови» назви Дорожне, Дзигівка, Ольгине.  

«Не відповідають лексичним нормам української мови» значно більше населених пунктів. Зокрема це Важне, Первомайське, Партизанське, Ленінка, Суворовське, Некрасове, Пестеля, Листопадівка, 

І значно більша група назв, які «можуть не відповідати лексичним нормам української мови». У рекомендація комісії пропонує «обґрунтувати доцільність збереження поточної назви або запропонувати нову назву в установленому законодавством порядку».

Переглянувши перелік назв, cклалось враження, що комісія не дуже уважно поставилась до роботи, не поцікавилась затвердженими рішеннями облради, історією України, історичним походження назв сіл та селищ, автоматично відносячи всі похідні від «Красне» та «Червоне» до рудиментів радянського тоталітаризму.

Наприклад, пропонується перейменування селище Ленінка. Але місцева та Вінницька обласна рада висловили свою позицію з цього приводу ще 2021 року. А от Верховна Рада не знайшла часу розглянути проєкт відповідного рішення.

Далі пропонується змінити назви двох сіл Іванів — у Гайсинському та Хмільницькому районах. Обидва до 1946-го мали назви «Янів».

Рекомендують перейменувати село Доярня, а от Агрономічне – ні. А у чому різниця?

Ознакою «російського імперіалізму» чомусь вважають назви сіл на кшталт Дружба, Дружне та Перемога. Зараз, коли вітаються, всі бажають Перемоги. У комісії інше ставлення. Дивно…


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Футболист Бруно Бобан умер на поле после удара мячом: видео

25.03.2018 - 14:18
На 15-ой минуте встречи между клубами «Марсония» и «Славония» третьей хорватской лиги мяч в штрафной соперника попал в грудь 25-летнему полузащитнику хозяев поля Бруно Бобану. Футболист упал на поле. Игроки, ...

Появилось видео мощного извержения вулкана Этна

16.03.2017
В результате извержения лавы из ...

Как замариновать огурцы и помидоры за 15 минут

26.08.2016
Реально ли замариновать овощи всего ...