На кордоні почали приймати військово-облікові документи із Резерв+

Військово-облікові документи із додатку Резерв+ є чинними для пред’явлення на кордоні. Про це заявив речник Держприкордонслужби Андрій Демченко в коментарі Українській правді в середу, 19 червня.

Міністерством оборони було анонсовано можливість оформлення військово-облікового документу в електронній формі з використанням мобільного додатку.

«У зв’язку з цим Держприкордонслужба зазначає, що в пунктах пропуску на кордоні заходи прикордонного контролю відбуватимуться як і раніше з дотриманням норм чинного законодавства. Рішення щодо пропуску осіб прийматимуться на основі наявності всіх необхідних умов пропуску та інформації, яка дає підстави для перетину кордону», — сказав Демченко.

Зокрема, за словами речника ДПСУ, це стосується й наявності у військово-облікових документах у паперовій чи електронній формі інформації з зазначенням підстав про звільнення від мобілізації, або виключення з військового обліку за станом здоров’я.

Для унеможливлення використання підробних документів прикордонники, у разі необхідності, здійснюють перевірку інформації з військово-облікових документів через систему Оберіг. Зокрема, у разі невідповідності даних, представники ДПСУ мають право відмовити громадянину у перетині кордону на виїзд з України. 

Нагадаємо, 18 червня у мобільному застосунку Резерв+ став доступний електронний військово-обліковий документ.

А 18 травня набув чинності новий закон про мобілізацію в Україні. Тепер громадяни мають 60 днів на оновлення даних в ТЦК, ЦНАПах і в додатку Резерв+. Також у Міноборони пояснили, що загрожує за відмову оновлювати дані в ТЦК.

Військовозобов’язаним, які не оновлять свої облікові дані протягом 60 відведених днів, не загрожує в’язниця. Проте на них чекає адміністративне покарання. 

Громадян, які не оновлять свої військово-облікові дані до 16 липня, можна буде притягнути до адміністративної відповідальності, пояснили у Міністерстві оборони.

Мова, зокрема, про статті 210 КУпАП (порушення правил військового обліку) та 210-1 КУпАП (порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію).

Нема підстав говорити про те, що можна буде оновити дані після 16 липня року без притягнення до адміністративної відповідальності, запевняє відомство.

Як відомо, 9 травня Верховна Рада ухвалила закон щодо посилення відповідальності за військові правопорушення.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Очумелые ручки, — как из подручных предметов сделать самые неожиданные вещи

23.10.2015 - 16:19
Отправившись на пикник на природе обнаруживаешь, что взял всё, включая утюг, а вот спички забыл и костер развести нечем. В предложенном видео есть решение этой и многих других проблем. ...

В Сирии забросали камнями российский БТР, видео

30.08.2021
Отчаянные повстанцы против диктатора Асада ...